V dnešní době (a v Evropě obzvlášť) jsou jazykové verze stejného textu součástí každého balení, návodu, webové stránky či oficiálního dokumentu. Překladům se věnují další jazykoví odborníci a profesionálové, ale i přes jejich snahu a špičkový přístup dochází občas k drobným chybám nebo nepřesnostem v překladech. Z tohoto důvodu je důležitý systém kontroly kvality a zpětné vazby, který zajišťuje opravu textu či zpřesnění terminologie.

Do tohoto kroku jsou nejčastěji zapojeni rodilí mluvčí, kteří postřehnou i nejdrobnější nesrovnalosti v překladech různých textů. Tím se zaručí bezchybný a přesný překlad, který zvýší kvalitu daného produktu a spokojenost zákazníka. Jiný případ je tlumočení, čili překlad textu v reálném čase, bez prostoru na přípravu, případně ověření správnosti. Tato práce vyžaduje vysoce kvalifikované a trénované odborníky, kteří jsou schopni reagovat v extrémně krátkém čase.

Profesionální tlumočení

Zajistit kvalitní tlumočení není projektem jednoho člověka – tlumočníka, ale celého týmu lidí, koordinujících projekt a aktivity vedoucí ke kýženým výsledkům. Kromě zkušeného tlumočníka je důležitým článkem i samotná technika, jejíž hladký chod koordinují vyškolení technici. Když jde o tlumočení, němčina je jedním z nejčastěji překládaných jazyků. V našem prostředí má množství firem silné kontakty s Německem a Rakouskem, nebo odtud přímo pocházejí. I přes slušné znalosti jazyka vysokým počtem lidí, tlumočení do němčiny a z němčiny je velmi žádané a vyhledávané. Zejména, když jde o významné jednání či politická setkání, práce tlumočníka zajišťuje hladkou komunikaci a minimum ztrát v překladu.

Překladatelské agentury

Komplexní překlady a tlumočení zajišťují specializované agentury, které ručí za kvalitu svých odborníků. Jednou z nich je i agentura Aspena, která na své webové stránce www.aspena.cz představuje širokou nabídku překladatelských a tlumočnických aktivit, ve kterých jsou zahrnuty i odborné překlady a spolupráce s rodilými mluvčími. Specializuje se na jazyky střední i východní Evropy a zajišťuje kompletní překladatelský servis, který podtrhují 20leté zkušenosti. Věnuje se i lokalizaci a optimalizacím obsahu internetových stránek. V případě, že chcete dovést jazykovou podstatu soukromé společnosti k dokonalosti, neváhejte spojit své obchodní procesy se společností Aspena.

Článek je reklamní sdělení

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit