Protože léto už odchází a blíží se čas, kdy se začnou rezervovat hory, je asi na čase, aby se vrátila Jednička a představila vám další středisko, kam byste se měli letošní zimu podívat, a protože bylo léto, tak si na začátek představíme nějaké méně náročné.

Další zastávka je opět Itálii. Tentokrát se jedná o středisko Plose, které také spadá pod Dolomity Super Ski. Plose je celkem malé středisko, ale neskutečně příjemné, zvlášť když je jasno a funguje celý areál. Když přijedete na parkoviště, čeká na vás kabinka, která by už sice potřebovala vyměnit, ale vyveze vás do půlky kopce. Z té potom přestoupíte na sedačku, která vás už vyveze na rozlehlé zasněžené planiny, kde se můžete rozjet všemi směry.

The Trametsch slope ( zdroj: http://www.plose.org/ )
The Trametsch slope (zdroj: http://www.plose.org/)

Možná si říkáte, že tohle nabízí každé středisko, tak proč jet zrovna sem. Třeba protože na Plose je nejdelší downhill run, The Trametsch slope, v Jižním Tyrolsku s 9 km, který se táhne v lese, takže je i odpoledne sjízdný. Nejkrásnější je samozřejmě hned z rána, kdy tam jste téměř jenom vy a manšestr. Nebo třeba kvůli tomu, že až budete unavení, tak si dole ve hlavní stanici vypůjčíte sáňky a na závěr dne si sjedete 10,5 km dlouhou sáňkařskou dráhu.

plose2
zdroj: http://plose.org

Plose se nachází nad městečkem Brixen, kde můžete zakončit svůj den nákupy, návštěvou aquaparku nebo se podívat na dům českého básníka a žurnalisty Karla Havlíčka Borovského, který v Brixenu žil ve vyhnanství. Plose se navíc nachází asi 20 minut jízdy autem od střediska Kronplatz, takže je můžete mezi sebou střídat.

Už přemýšlíte, kam se letos vydáte, nebo se ještě ohlížíte za létem?

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit