Pro některé již naprosto kultovní britská garage rocková kapela, The Libertines, se po různých pauzách opět dala dohromady a vzešla z toho nová deska, pojmenovaná po stejnojmenné básni Wilfreda Owena, Anthems for Doomed Youth.

Libertines mají velmi krušnou historii (a přítomnost). Zpěvák Pete Doherty vcelku dlouhodobě závislý na různých drogách chodu kapely moc nepomáhal a ta se několikrát rozpadla neb zkrátka nemohla fungovat. Petea v jeho drogových závislostích udržovalo při životě přátelství s druhým zpěvákem kapely, Carlem Barâtem. Jejich přátelství je pro mnohé naprostá magie. Mají mezi sebou tak intenzivní a zvláštní, přesto poutavý vztah, který milovníky Libertines fascinuje.

Jedny z nejznámějších “historických” písní jsou Time for Heroes, Don’t Look Back Into the Sun nebo Can’t Stand Me Now. Většinu z nich píše Pete, často jsou pro něj a Carla velmi osobní. Přímo pro Carla napsal i píseň You’re My Waterloo.

liberold
Carl a Pete v minulosti (zdroj: www.konbini.com)

Tento rok již stihli vystoupit na Reading Festival, Best Kept Secret Festival, Glastonbury nebo na Lollapalooze v Berlíně, přičemž Petea jste mohli vidět i na Rock for People v Plzni toto léto. Největšími “hity” z nové desky jsou jednoznačně Gunga Din a Heart of the Matter. V blízké budoucnosti budou jezdit po Anglii, ale po Novém roce se objeví i v Berlíně nebo ve Vídni, což je pro fanoušky z Česka nebo Slovenska skvělá zpráva.

libertpark
Libertines letos na T in the Park festivalu. (zdroj: www.radiox.co.uk)

Někteří album označují jako největší návrat a událost této dekády, nové videoklipy jsou brány překvapivě velmi pozitivně (i když klip k Heart of The Matter zas tak pozitivní není). V českém deníku MF Dnes dostalo album celých 80 %.

Došlo k tomu, v co snad nikdo nevěřil. Po celých 11 letech bylo vydáno nové album “on and off” kapely The Libertines. Věrní fanoušci doufají, že Pete nespadne po odvykačce zpět do závislostí a kapela předvede ještě pár skvělých kousků. Také doufáme, a you’ll get by with your smile!

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit