Magdalena Trajerová je songwriterka pohybující se na hranici mezi žánry indie popu, folku a rocku. 22. února představila své debutové album s názvem “TO ONY”. Album je plné osobních a emotivních skladeb, které reflektují různé aspekty ženského života na pozadí queer vztahů.

Složené z deseti písní, album “TO ONY” je výsledkem několikaletého tvůrčího procesu, během kterého se Magdalena zaměřila na zachycení ženských prožitků a emocí. Každá píseň na albu přináší své vlastní poselství, přičemž se dotýká témat, jako je vztahová komplikovanost, nevěra, přetvářka před okolním světem a těžké emoce.

Název alba “TO ONY” odkazuje na ženy, které byly inspirací pro celý projekt. „Je to o ženách, které mě ovlivnily a inspirovaly,” vysvětluje Magdalena. „Každá píseň na albu může být vnímána každým posluchačem jinak a nabízí prostor pro osobní interpretaci a emocionální rezonanci.” Název je ale dvojznačný, odkazuje i na slovo tóny.

Další zajímavostí alba je poslední píseň, která se odlišuje od tématu ženských prožitků a spíše slouží jako náhled do budoucí tvorby, zaznamenává zároveň proces vzniku alba v jeho poslední fázi. „Je to taková ukázka toho, o čem bych chtěla psát dál,” dodává Magdalena.

Album “TO ONY” vyšlo 22. února 2024, což byl datum symbolizující nejen estetickou hodnotu plnou dvojek, ale také skautský svátek Den sesterství, který připomíná důležitost vzájemné podpory žen. Jsem bývalá skautka – datumem se mi tak povedlo spojit ženy, skauting a hudbu,” říká autorka.

O produkci alba se postaral Drew Linden. „Bez mého producenta by pravděpodobně nic nevzniklo. Dál bych si psala do šuplíku a snila o tom, že vydám album,” přiznává Magdalena.

Užijte si poslech alba “TO ONY” na streamovacích platformách, včetně Spotify, YouTube a Apple Music!

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit