Extrémní bikerský závod Chinese Downhill se již po sedmé konal na zasněžené sjezdovce Svatý Petr ve Špindlerově Mlýně. Dvě stovky bikerů se zde rozhodlo účastnit závodu, který nemá v tuzemsku obdoby. Na trati o délce dva kilometry dosahovali rychlostí až 100 kilometrů za hodinu a museli se popasovat s těžkým terénem ledové sjezdovky. Podle pravidel bylo zakázáno používat jakékoliv kovové hroty v cyklistických pláštích. Na druhém místě dojel zkušený závodník a současně pořadatel závodu Michal Maroši. Nejrychlejším byl Matouš Silovský.

Pro mnohé z přihlížejících diváků ve Špindlerově Mlýně byl v sobotu pohled na závodníky Chinese Downhillu nepochopitelný. Vyrazit na zasněženou sjezdovku na kole a snažit se v hromadném startu předjet všechny své soupeře může být pro mnoho lidí nemyslitelné. Přesto se našlo dvě stě odvážlivců a bikerských závodníků, kteří tento druh sportu vyhledávají. Pořadatelem závodu Maroši má za sebou řadu sportovních úspěchů na mezinárodní úrovni. „Tento ročník byl výjimečný. Celá trať se dala jet prakticky na bruslích, protože sjezdovka byla celá pokrytá ledem. Dokončit závod bez pádu byl velký majstrštyk. Kdo to dokázal, má u mě velký respekt,“ sdělil Maroši, který se radoval ze zisku stříbra.

První příčku v závodě obsadil Silovský, který v čase 1:26 předčil druhého Marošiho o necelé čtyři vteřiny. Jako třetí dorazil do cíle Ondřej Kundrát. „V závodě se kvůli namrzlém povrchu sjezdovky prakticky nevyplácelo brzdit. Já sám jsem brzdy téměř nepoužil, a to mě možná posunulo na čelo závodu. Chinese Downhill je pro mě srdcová záležitost. Jsem rád, že jsem po umístěních na stupních vítězů letos vyhrál,“ řekl Silovský po skončení závodu.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit