Práce v dílně, v laboratoři nebo kdekoliv jinde znamená vždy bohužel také riziko poranění. Jednou z těch částí těla, které je třeba chránit s maximální důsledností, jsou oči. Jejich poranění je totiž vždy velice vážné a v nejhorším případě může skončit i nevratnou ztrátou zraku. Nikdy proto nezapomínejte na výběr vhodných ochranných brýlí.

Práce a riziko pro oči

Každá práce, při které probíhá manipulace s předměty v blízkosti očí, by měla vždy znamenat zajištění maximální míry ochrany. Oči nestačí chránit běžnými brýlemi, naopak je třeba používat vždy speciální ochranné brýle odpovídající činnosti, kterou vykonáváte. Jen tak může být zrak opravdu chráněn.

Vždy může totiž dojít k odštípnutí kousku dřeva, v horším případě i kusu ostrého železného předmětu, který může poranit rohovku. Následky takového poranění mohou být na celý život, proto je potřeba vždy myslet na důsledky dopadu vzniku zbytečného úrazu již předem. Ochranné brýle tak musí být nejen z pevného a odolného materiálu, ale také musí chránit oči ze všech stran. Vybírejte proto brýle, které budou mít i boční krytí.

Svařování jako kapitola sama o sobě

Speciálním druhem činnosti je svařování. Tam hrozí očím nebezpečí hned několikanásobné. Pro oči je nebezpečný jak velký jas, tak vysoká teplota a možnost vlétnutí kapky rozžhaveného kovu do oka. U sváření tak nikdy nesmí chybět brýle na svařování.

Svářečské brýle jsou také ochrannou bariérou před poraněním oka žhavou jiskrou, která může vlétnout do oka i kterémukoliv zkušenému svářeči. Brýle na sváření mohou být ale naštěstí pohodlné a nebýt při práci na obtíž. Pokud si dobře vyberete, prakticky je na hlavě ani neucítíte. Zkuste to třeba na e-shopu Hoffmann Group.

Další rizika pro oči

Rizika pro zrak jsou mnohá. Maximální ochranu musí mít oči i v případě práce s kyselinami či louhy, nebo jiným toxickým materiálem. I zde platí, že ochrana musí být ze všech směrů. A jako každé ochranné brýle, i tyto vám musí dobře padnou a při pohybu hlavy by měly být dobře zafixovány.

zdroj úvodní fotografie:
sky-lord / Shutterstock.com

Článek je reklamní sdělení

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit