Společnost Samsung představila na začátku února novou řadu tabletů S8. S tou přichází hned tři nové modely – klasický Galaxy Tab S8, jeho větší provedení S8+ a vůbec poprvé jihokorejská společnost přichystala i speciální verzi S8 Ultra. Samsung přitom u nových tabletů nevsází jen na novou generaci hardwaru, ale i na celou řadu speciálních funkcí, elegantní provedení a opravdu kvalitní fotoaparát.

Videohovory, hraní her, práce nebo pořizování videí a fotek. To je jen výčet činností, na které se Samsung při vývoji svých nových tabletů řady S8 soustředil. Při tom vytvořil rovnou tři modely (namísto tradičních dvou), aby si kdokoliv mohl vybrat přesně takový, který se mu hodí.

Svoboda a flexibilita

Protože stále více lidí využívá tablety k videokonferencím a jiným pracovním činnostem, dali si v Samsungu obzvlášť záležet na tom, aby nové tablety řady S8 dokázaly zachytit perfektní obraz, čistý zvuk a vše bylo přitom zabaleno ve skladném provedení. Oproti předchozí řadě S7 jsou tedy všechny modely lehčí, ale přitom až o 40 % odolnější. Tablety S8 a S8+ jsou k dostání v grafitovém nebo stříbrném provedení. S8 Ultra je dostupný pouze v grafitové barvě.

Pohlazení po duši představuje rychlé dobíjení (80 minut u S8, 90 minut u S8+/S8 Ultra), 13megapixelový ultraširokoúhlý fotoaparát s možností 4K videa nebo systém DeX, který tablet přepne do desktopové podoby, díky čemuž jej lze používat jako běžný počítat. Na své si pak přijdou zejména příznivci ekosystému Galaxy, který díky chytrému propojení s jinými zařízeními od Samsungu nabízí pokročilé funkce jako Second Screen či Buds Auto Switch.

Všechny verze v sobě ukrývají extrémně výkonný osmijádrový procesor s 4 nm architekturou a 8 GB operační paměti (u modelu Ultra možnost až 12 GB RAM). Disponují 3 mikrofony, 4 reproduktory Dolby Atmos, jedním konektorem USB-C, 120Hz obrazovkou a součástí balení je i dotykové pero S Pen. Jejich úložiště lze rozšířit až 1TB microSD kartou.

Jednotlivé modely se pak liší zejména velikostí a rozlišením displeje. Základní verze S8 má 11“ obrazovku s rozlišením 2560×1600, S8+ 12,4“ s rozlišením 2800×1752 a S8 Ultra se pyšní rozlišením 2960×1848 a obrovským 14,6“ displejem s nejtenčím 6,3mm rámečkem, který kdy Samsung vytvořil.

Dárek k předobjednávce

Nové tablety začínají na ceně 19 490 Kč a v České republice budou dostupné již 25. února. Do té doby si je lze předobjednat u certifikovaných prodejců, nebo přímo na stránkách Samsung. Ke každé předobjednávce navíc Samsung rozdává dárek. U modelů Tab S8 a S8+ jde o ochranný kryt a klávesnici. K verzi Ultra získáte navíc ještě klávesnici s touchpadem.

zdroj: TZ

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit