Pokud vám nic neříká jméno Banksy, tak věřte, že jeho tvorbu určitě znáte. Tento tajemný street artový umělec z anglického Bristolu tvoří provokativní díla, která nesou sociální či politická poselství. Banksy nás nepřestává udivovat a po otevření depresivního zábavného parku tentokrát otevírá hotel přímo v srdci vyhrocené Palestiny, a to v Betlémě.

Kdo se skrývá pod přezdívkou Banksy, se stále neví, a mladý umělec nám zůstává nadále skryt, ale jeho díla už zná pomalu celý svět. Jsou to dva roky co si v jeho rodné Angliii otevřel depresivní park Dismaland. Jak bývá u Banksyho zvykem, tak je park plný kontroverzních atrakcí a uměleckých děl. Mladý Angličan se ale rozhodl svá politická poselství okořenit ještě větší kontroverzí a rozhodl se otevřít svůj vlastní hotel. Tentokrát v místě narození Ježíše Krista a samotném srdci Palestiny – Betlémě.

Hotel nese název „The Walled Off Hotel“ a může se pyšnit devíti pokoji a tím nejhorším výhledem na světě. Výhled z pokojů totiž míří přímo na vojenskou strážní věž. Celý interiér je vyzdobený dekorací snažící se upozornit na nejrůznější politické a sociální problémy. Můžeme zde nalézt třeba malbu na stěně, znázorňující polštářovou válku mezi vojákem a palestinským protestantem. Hotel se může dokonce pyšnit třemi hvězdičkami, takže pokud vás už nebaví Chorvatsko, tak je letní destinace přinejmenším jasná!

Zanechat komentář

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.