Kapela Branko’s Bridge se už brzy vrací na pódia a vydává album Hobby Horse Cowboy. Ve třetím singlu pražská čtveřice prozkoumává kosmickou osamělost. Atmosferickou píseň Lost Contact doprovází animovaný klip od Jana Piskače.

Cestu ke květnovému vydání alba Hobby Horse Cowboy lemuje pražská kapela Branko’s Bridge pestrobarevnými singly. Po post-punkovém ladění videosinglu I Feel Fine a westernové melancholii písně A Cowboy That Loved To Dance se čtveřice s nově vydanou písní přesouvá do hlubokého vesmíru. „Lost Contact je pomalým pádem do propasti. Všechno, co můžete dělat, je připravit se na náraz,” uvádí k alegorické písni zpěvák Vojtěch Vácha. Její text může vyprávět příběh o troskotající kosmické lodi, stejně tak ale může tematizovat rozpadající se vztah. Píseň si můžete poslechnout zde.

Atmosferickou píseň doplňuje videoklip od animátora Jana Piskače. Kosmonauta a kosmonautku, kteří se vrací zpět na Zem, v něm namísto jásajících zástupů přivítá nukleární válka. Domovskou planetu sice ztrácí, zato ale nachází jeden druhého.Různorodé singly kromě mixu britského zvukového inženýra Jonathana Huckse vzájemně propojuje vřelé přijetí odbornou i laickou veřejností – A Cowboy That Loved To Dance se probojoval do celorepublikových i mezinárodních playlistů.

Cesta k debutovému albu kapely vyvrcholí křtem ve čtvrtek 16. května v Kasárnách Karlín, kde kapela vystoupí spolu s psychedelickou formací Fumar Mata a nakažlivým diskoduem Hello Marcel. Vstupenky jsou v předprodeji v síti GoOut.

Kromě Prahy Branko’s Bridge vystoupí také v Liberci, na majálesu v Českých Budějovicích, Ostravě, Ústí nad Labem nebo v německém Chemnitzu. Na album vybrala kapela i díky podpoře fanoušků v crowdfundingové sbírce a jejich novou tvorbu ocenily také redakce médií Headliner, Radio Wave, Refresher, nebo Frontman.


Kde si kapelu můžete poslechnout?

  • 30. dubna Kulturhaus Chemnitz
  • 3. května Liberec, WTF Festival
  • 4. května Ostrava, klub Brno
  • 15. května Písek, Balzám Café
  • 16. května Praha, Kasárna Karlín
  • 17. května Ústí nad Labem
  • 24. května České Budějovice, Budějovický Majáles

Odkazy na tvorbu:

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit