Hallstatt. Malebné rakouské městečko, které bylo donedávna obklopeno tisíci turisty denně. Jak vypadá situace po pandemii? 

Ve tři ráno nevyspalý vyjíždíte ze své domoviny, jen abyste mohli v devět ráno zažít pravou atmosféru Hallstattu. V batohu zabalený řízky v chlebu a tousty se salámem, tak akorát abyste zasytili jednu malou africkou vesničku, a na nohou vybaven nejkvalitnějšími teniskami s fajfkou, co jste našli ve výprodeji. Tomu se říká pravý český výlet do ciziny!

“Rychleji by dálnice stavěl jen superman.” – Dan Ťok

Dvojí kvalita dálnic? Vyzkoušeno. Co nám nabízejí v Česku a co nám nabízejí v Rakousku? Tip Ťok. Zatímco na D52 od roku 2012 nesáhli, Rakušáci už nějaký ten pátek mají svoji část dálnice otevřenou, takže se tam jelo jak po másle. A nejenom na dálnicích, i ty silnice byly jak z pohádky. 

Parkoviště v Hallstattu byla ráno prakticky prázdná a bez živé duše, to zní jako dobrý start. Vydávám se poté do samotného centra města, kde cestou potkáváme pár živých duší, ale na rakouskou turistickou atrakci hodně slabé. 

Říkal někdo elektrické lodě? Tady máte prachy a pusťte mě k tomu! Nejlepších utracených 15 éček v celém životě.

Po půl hodině strávené na lodi se z čista jasna objevila masa lidí. Projít uličkami bylo asi tak jednoduché, jak najít práci v době recese a sen strávit v Hallstattu den bez mraky turistů se mi rozplynul v prstech.

Rychle navštěvuju Skywalk, který se nachází nad Hallstattem, tam už bylo taky samozřejmě plno, takže jsem vyfotil pár fotek a rychle jsem jel pryč ještě před tím, než bych v zácpách strávil další století. 

Poznatky, které si nesu z této cesty?

  1. Proč tady mají všichni selfie tyč a stativy?
  2. Odkud se vzali všichni ti Asiati?
  3. U jednoho místa se nedalo prakticky pohnout bez toho, aniž byste do někoho narazili – často spojeno s prvním a druhým bodem.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit