Podnebí tropického deštného pralesa, přírodní scenérie, příjemně chladné klima, sopky viditelné odevšad, květinové a ovocné zahrady a ve vesničkách úhledné dřevěné domky, suma sumárum: jedinečná oblast, která se nachází u města Tomohon v severní části indonéského ostrova Sulawesi.

Do nejsevernějšího města ostrova Sulawesi, Manada, jsem nepřijel zrovna v lehké době, jen pár dnů před mým příletem zasáhlo střed ostrova silné zemětřesení, které následně vyvolalo obrovskou vlnu tsunami a doslova pohřbilo velkou část města Palu vzdáleného odsud zhruba 600 Km. Přesto že je to sem dost daleko, tak i v Manadu se čas zastavil a hodně se změnilo, město bylo najednou bez turistů a v ulicích se konalo spoustu na rychlo vymyšlených akcí různých občanským aktivit (hudba, divadlo tanec) se sbírkami na podporu postižených rodin ze zasažených oblastí.

Když jsem si později půjčoval motorku, abych co nejdříve vyrazil do oblasti Minahasa s cílem ve městě Tomohon, dostalo se mi od majitele moto půjčovny následujícího upozornění “na tom místě se dějí divný věci, buď opatrnej”, přiznám se, že mě to ještě víc na cestu navnadilo, předpokládal jsem, že za tím strašením je hlavně vyhlášeným animal market, kde je možné koupit téměř cokoli snad kromě člověka, a který rozhodně není pro slabé povahy! Mimochodem, jeden místní vtip říká: “I satan, pokud bude marinovaný v chilli omáčce, je vhodný ke konzumaci!” Hmm 🙂 Možná měl ale na mysli něco jiného, třeba místní magické rituály, nebo divokou přírodu mezi dvěma aktivními sopkami, kdo ví? Nakonec jsem tady ale většinu z toho opravdu našel. Pokračování…

Plus další články na mém cestovatelském blogu: DRONIDLO.CZ.

Článek je reklamní sdělení

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit