Passenger v neděli 2. října vystoupil ve Velkém sále Lucerny a nutno uznat, že všechny pochvalné recenze, které jsou na každé jeho vystoupení, jsou do puntíku přesné.

Britský zpěvák Passenger, jenž se pravým jménem jmenuje Michael David Rosenberg, vystoupil v České republice už po několikáté. Tentokrát ve Velkém sále Lucerny, která se k jeho akustickému brnkání na kytaru, občasně doprovázeného kapelou, hodila svojí komorní atmosférou mnohem více než třeba karlínské Fórum.

Na pódium přišel přesně o půl desáté se songem Somebody’s Love z teprve týden starého a kritiky chváleného alba Young as the Morning Old as the Sea, jež tvořilo páteř celého hodinu a půl dlouhého vystoupení, které doplňoval svými staršími songy včetně miliardového hitu Let Her Go, který by překvapivě ani nemusel zaznít, a to rovnou z několika důvodů.

Všechny songy jsou zajímavé sami o sobě svými příběhy, které Passenger vypráví s až neuvěřitelnou lehkostí a líbivostí a hlavně, s jakou grácií je dokáže uvést.

Z několikaletého hraní na ulici se totiž naučil skvěle komunikovat s publikem, kdy reaguje na podněty z publika, hází do davu jednu vtipnou hlášku za druhou nebo naopak dokáže odvyprávět dojemný příběh jednoho postaršího páru z Austrálie, kdy mu na každém slovu se slzami v očích vysí celá Lucerna.

Ačkoliv jsem Passengera nikdy moc neposlouchal, znal jsem jeho hudbu jen okrajově, tak teď můžu s radostí říct, že až tady bude vystupovat příště, tak na něj zajdu znovu. Tenhle chlap je totiž neuvěřitelný sympaťák, ale hlavně skvělý muzikant, který dokáže vytvořit úžasnou atmosféru. A jestli chceš svoji drahou polovičku vzít na romantický večer, tak koncert Passengera je tou správnou volbou.

1
Zanechat komentář

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Jana Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Jana
Host
Jana

Mike není Australan, je původem z Brightonu, jinak fajn recenze 🙂