27. ročník mezinárodního hudebního festivalu Prague Sounds vyvrcholí 18. listopadu v Rudolfinu, kde se poprvé představí česká skupina Bert & Friends. Kapela, známá svým neortodoxním přístupem k tvorbě, přichází se speciálním programem KLASIRDO, v rámci kterého nabídne klavírní verze svých skladeb.

Bert & Friends, pod vedením charismatického frontmana Alberta Romanuttiho, jsou jediným českým jménem v programu letošního festivalu, na kterém od 1. listopadu vystoupili takového hvězdy jako Benjamin Clementine či Ron Carter. Do Rudolfina kapela zavítá s unikátním spojením populární hudby s prvky klasické hudby. „Je pro nás obrovská čest objevit se na programu tohoto festivalu mezi těmi skvělými umělci. A vystupovat s našimi písněmi v Rudolfinu je velká událost. Bude to taková oslava klavíru, citujeme v ní i vážnou hudbu jako třeba skladatele Bedřicha Smetanu nebo Petra Hapku, Psí vojáky a další,“ říká frontman Albert Romanutti.

Kapela Bert & Friends, skládající se z absolventů Konzervatoře Jaroslava Ježka, je držitelem řady hudebních ocenění a pravidelně vystupuje na prestižních festivalech i divadelních scénách. Frontman Romanutti se objevuje i v dalších uměleckých projektech, včetně divadelních inscenací a filmových projektů.

Radio Wave bude koncert přenášet živě a Česká televize z něj pořídí záznam pro ČT art.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit