Sia včera vystoupila na Sziget festivalu v Budapešti na hlavním pódiu před devadesáti tisíci lidmi a když jsem přemýšlel, jak její vystoupení pojmenovat, tak mi vyšla jen jedna věc: nejkontroverznější vystoupení ever.

Sia je na scéně mnoho let a vydala rovnou několik alb, ale až se dvěma posledními v posledních třech letech svou kariéru nastartovalo ke hvězdám a v současnosti patří mezi to nejlepší, co dnešní pop music nabízí. Když začala její dráha se zakrytou tváří a výraznou blonďatou parukou, tak se všichni ptali, co to má sakra být. A Sia jednoduše odpověděla, že na hudební scéně chybělo nějaké tajemství, nějaká záhada. A té záhady se do puntíku držela i včera na pódiu.

Postavená a nehybná v rohu pódiu dala maximální pozornost svému hlasu a několika tanečníkům, kteří doprovázeli její songy, kterým bezpochyby korunovala jedna z nejcharismatičtějších tanečnic současnosti, teprve třináctiletá Meddie Ziegler.

Ona i další tanečníci vytvářeli vyzuální podobu celého vystoupení a přidávali hitům jako Cheap Thrills, Chandelier nebo Elastic Heart příběh. Jestli jste si ale všichni mysleli, že taneční kreace uvidíte na obrazovkách, tak jste se spletli stejně jako já. Na obrazovkách sice byli přesně ty kreace jako na pódiu, ale natočené už v los angeleském studiu.

I díky tomu po celou dobu vystoupení na řadu přicházela otázka, jestli je na pódiu vůbec Sia a nebo pokud je, tak jestli to celé nezpívá na playback. Během svého vystoupení totiž promluví jen jednou a to až na konci, kdy všem poděkuje.

I přes její záhadnost a totální odstup od publika to očividně všichni včetně mě přežili, protože se tančilo, zpívalo a u songu Titanium i trochu brečelo.

Sia svoje letos vydané album pojmenovala “This Is Acting” a přesně tomu názvu včera na Szigetu i do puntíku dostála.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit