Je sice teprve začátek zimy, ale festivaly už se předhání v oznamování velkých jmen. Pozadu nezůstal ani Sziget festival v Budapešti. V první vlně přišel se silnou partou hudebníků. A to v čele s depresivní Billie Eilish, miláčkem publika Yungbludem či festivalovými stálicemi Foals.

Pořád nevíte, co si přát k Vánocům? Sziget to vyřešil za vás. Minulý týden oznámil první várku headlinerů nebo alternativnějších položek ve svém lineupu. A my v Czechmagu se už nemůžeme dočkat, jelikož někteří z nich do Česka jezdí málokdy či vůbec. V programu tak lze najít éterické Florence & The Machine, hvězdu alternativní elektronické scény Jamie XX nebo M83 známý svým megahitem Midnight City.

Mohou se ale těšit i mainstreamový fanoušci. Pro ty si Sziget připravil v Čechách ultra populární Imagine Dragons, hitmakera Davida Guettu či Dipla, který už před pár lety, jak jsme psali i tady na Czechmagu, dostal do varu hlavní stage festivalu společně se svými kolegy z Major Lazer.

Zbytek oznámených jmen, mezi kterými jsou dále Moderat, Niall Horan a Malé Grap, najdeš na stránkách festivalu. Zatím je možné si koupit jedině celodenní lístky na festival, denní vstupenky půjdou do prodeje, až bude line-up kompletnější. Doporučujeme ale nelenit. Cena lupenů stoupne s příchodem jara.

Ročník 2023 potrvá začátkem srpna celých 6 dní. Je možné spát ve stanech přímo na ostrově, kde máte stanové místo v ceně zakoupené vstupenky. Než začnou na pódiích zářit hudebníci, festival má připravený bohatý program. Od ranní jógy, přes koupání se v Dunaji po tvůrčí práce.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit