Ingress Protection je relevantní u vlajkových telefonů, což znamená, že zařízení jsou odolnější a méně citlivá na vnější prostředí. Možná jste viděli smartphony jako honor magic4 pro se speciálními funkcemi, jako je IP68. Co to znamená? Co vlastně získáte, když máte telefon s hodnocením Ingress Protection Rating? Přečtěte si více, abyste pochopili, co znamená IP.

Hodnocení ochrany proti vniknutí: Proč na tom záleží

Co je Ingress Protection?

Prozkoumali jste telefony jako honor magic4 pro a zjistili jste, že jednou z jeho vlastností je, že má IP68. Proč telefony potřebujítento druh ochrany? Opravdu záleží na tom, jestli mají telefony toto hodnocení? IP znamená Ingress Protection. To znamenáúroveň ochrany, kterou mají telefony před vnějším prostředím. Zejména IP68 je chráněno proti prachu a vodě. První číslo chránípředmět před pevnými látkami, zatímco druhé číslo chrání výrobek před kapalinami. U smartphonů s hodnocením IP68 znamená číslo 6, že je prachotěsný. Do telefonu s tímto hodnocením nemůže proniknout žádný prach. Druhé číslo, 8, ukazuje, že produkt se dokáže udržet v bezpečí, i když je ponořen ve vodě. Hodnocení se uděluje po provedení po sobě jdoucích testů, které se provádějí v laboratoři. Měli byste pochopit, že ačkoli zařízení dostávají různá hodnocení ochrany před vniknutím, měli byste být velmi opatrní při manipulaci s telefony proti pevným látkám a kapalinám ve vašem prostředí. Hodnocení IP je jen přidanou ochranou vašich telefonů pro případ, že by se s vaším smartphonem stala nehoda.

Proč je hodnocení IP důležité?

Nabídněte ochranu pro váš telefon

Protože své chytré telefony nosíte téměř všude, kam jdete, často svá zařízení vystavujete různým vlivům prostředí, jako je prach a voda. Telefony pokládáte na různá místa a někdy je vystavíte různému množství tekutin. Telefonům bez IP klasifikace velmi hrozí, že se zničí, když do těchto zařízení pronikne prach a voda. Na druhou stranu telefony s Ingress Protection Ratings majípřidanou vrstvu ochrany. Svá zařízení nesmíte záměrně vnucovat vnějšímu prostředí, ale v případě, že by došlo k jejich odhalení, můžete být v klidu, protože víte, že váš telefon je chráněn.

Prodlužte životnost svého zařízení

Zařízení s hodnocením IP jsou obecně lépe chráněna ve srovnání se zařízeními bez hodnocení. Pouzdro těchto smartphonů je utěsněno a vnitřní hardware, jako je procesor, čipová sada a baterie, je také více stíněný ve srovnání s jinými telefony bez hodnocení IP. Takto navržené telefony lze používat déle. V závislosti na druhu použití mohou telefony s hodnocením IP vydržet pět nebo více let.

Ušetřete peníze

Když prodloužíte životnost svého smartphonu na pět až sedm let, v závislosti na vašem životním stylu a způsobu používání, ušetříte také spoustu peněz. Místo toho, abyste každé dva až tři roky šetřili rozpočet na svůj smartphone, utratíte své peníze za něco jiného. Díky odolnosti a spolehlivosti vůči prachu a vodě se nebudete muset starat o výměnu smartphonu.

Závěr

Koncepce zavedení ochrany proti vniknutí na smartphony začala teprve v posledních letech. Většina vlajkových telefonů dnešnígenerace má tuto funkci. To je dobrá inovace, protože díky ní jsou všechny smartphony odolné proti prachu a vodě. Díky svévlastní ochraně také prodlužuje životnost vlajkových telefonů, jako je Honor magic4 pro. Pokud máte peníze na pořízení telefonůs Ingress Protection, měli byste si vybrat tato zařízení. Mají delší životnost a jsou pro vás z dlouhodobého hlediska pohodlnější.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit