Písně z novinky Ten Years Later, debutu (The) Last Summer i dosud nevydanou skladbu, představují Cold Cold Nights v rámci hudební série živáků Wombat sessions.

„Cold Cold Nights jsme chtěli do sessions už dlouho – je to jedna z oblíbených kapel našeho kolektivu. A s releasem jejich skvělé nové desky to nešlo neudělat,” říká za Mr. Wombat Barbora Luczy.

Skupina přizvala do studia Mr. Wombat, sídlícím v pražském Kampusu Hybernská,  trombonistku Terezu Drvotovou, součástí záznamu je také rozhovor o aktuální desce, jejím vzniku i dalších plánech Cold Cold Nights.

Cold Cold Nights se zrodili ze sólo projektu J frontmana Jakuba Jiráska před sedmi lety. První deska (The) Last Summer získala nominaci na cenu české hudební kritiky Apollo a hudební ceny Anděl. Od svého vzniku vystupují pravidelně v České republice a zahraničí, zahráli v  Německu, Belgii, Holandsku, Polsku, Slovensku, Maďarsku, Rumunsku, Bosně, Černé Hoře, Chorvatsku, Slovinsku, Rakousku a Francii.

Sestavu tvoří, kromě kytaristy a zpěváka Jakuba Jiráska, multiinstrumentalista Štěpán Oves, trumpetista Kryštof Knapp a bubeník Daniel Došek.

S koncem roku se album Ten Years Later, jenž vznikalo mezi Čechami, Berlínem a Chicagem, začíná objevovat v žebříčcích nejlepších tuzemských nahrávek 2022, do svého výběru ji zařadil třeba Expres FM.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit