Je jedno, jestli posloucháte techno, rap, rock nebo třeba indie. Na trenčínském Grape Festivalu si jednoduše ideální program na jeden srpnový víkend najde každý. Takže ať už plánujete kulturně-romantický víkend s partnerem či partnerkou nebo nezapomenutelnou party s partou kamarádů, máme pro vás tip.

Každý, kdo byl loňské léto na Grapu, určitě potvrdí, že byl mimořádně vydařený. Šest originálních stagí, našlapaný line-up, bohatý doprovodný program a desítky stánků zajišťující jedinečný gastronomický zážitek. A s prvními oznámenými jmény pro rok 2023 to vypadá, že letošní ročník, který se uskuteční na trenčínském letišti 11.–12. srpna, nebude o nic chudší.

Dvakrát Yung, britský rap, techno i francouzské elektronické duo

Na loňském Grape Festivalu se vystřídala téměř stovka interpretů z Česka, Slovenska i celého světa. Hlavní stagi vévodilo německé duo Milky Chance, popová hvězda Years & Years, dj a producent Mura Masa či multižánrový umělec WoodKid s orchestrem. Na ostatních pódiích se pak vystřídali nejrůznější umělci od Gleba přes Tommyho Cashe až po Easy Life. A co nás čeká letos?

Organizátoři Grape Festivalu zatím představili pouze první vlnu letošních vystupujících. Už ta ale naznačuje, že i tento ročník bude nezapomenutelný. Po dvou zrušených koncertech by měla letos konečně dorazit švédská rapová hvězda Yung Lean. Hlavní stage by pak mělo ovládnout francouzské duo M83, britský punk-rockový umělec YUNGBLUD či berlínské elektronické uskupení Moderat.

Dále organizátoři mezi jmény pro letošní Grape Festival odhalili britské rockové trio Foals, rappera Bru-C či kanadského písničkáře EKKSTACY. Další jména budou v následujících měsících určitě přibývat, takže pokud ještě váháte, doporučujeme pravidelně sledovat stránky festivalu nebo třeba profil Grape Festivalu na Instagramu. A pokud byste si chtěli čekání zpříjemnit, můžete se 11. března vydat na speciální zimní Grape. Tak na viděnou v Trenčíně!

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit