Další měsíc, který nám toho příliš mnoho z rapové scény neposkytl, je za námi. Přesto ale vyšel jeden z největších projektů tohoto roku. Duben nám utekl, tak si ho pojďme zrekapitulovat.

A$AP Ferg – Always Strive And Prosper

Z dílny A$AP Mob nás tentokrát obohatil svým druhým studiovým albem A$AP Ferg. Jedná se o velmi povedený kousek plný oldschoolového odkazu, zároveň také agresivních trapových songů, na kterých hostují jména jako Future, Rick Ross nebo Lil Uzi Vert. Velký projekt oplývá velkými jmény, a proto se k již zmíněným hostům připojil Big Sean, Chris Brown, Schoolboy Q, Chuck D a mnoho dalších. Album je mixem A$APovských bangerů a překvapujících velmi osobních až duchovních tracků. Ferg se opět dokázal posunout dál a naservíroval nám velmi zajímavý materiál.

zdroj - xclusiveszone.net
zdroj: xclusiveszone.net

Royc Da 5´9 – Layers

Eminemův parťák z dua Bad Meets Evil a taktéž parťák legendárního DJe Premiera z dua Prhyme je opět ve hře se svojí další deskou. Přináší nám notnou dávku klasiky, nešetří na punchlines a slovních hříčkách. Víceméně bere většinu své desky na svou hruď a mezi zásadní spolupráce patří pouze Rick Ross a Pusha T. Hlásat, že dnešní dobu ovládla trapová Atlanta, se nesluší, pokud je stále ve hře tento střelec.

zdroj - xxlmag.com
zdroj: xxlmag.com

Drake – Views

Jeden z největších projektů letošního roku byl vydán. Drake se zde vrací ke svým popovým kořenům a deska se dá alespoň trochu přirovnat k albu Take Care. Pokud jste čekali rapovou část Drakea jako například na If You Reading This Its Too Late, tak ji zde rozhodně nenajdete. Na desce není kromě Rihanny a pár menších hostů žádné velké jméno, takže o to víc se můžeme ponořit do Drakeovy osobitosti. Rozhodně se nejedná o špatný projekt a ještě hodně o něm uslyšíme.

zdroj - rap-up.com
zdroj: rap-up.com

Drake zastrašil většinu scény svým kolosálním a extrémně očekávaným projektem. Tak doufejme, že květen nám nadělí větší kvantum rapových alb.

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?