Další měsíc, který nám toho příliš mnoho z rapové scény neposkytl, je za námi. Přesto ale vyšel jeden z největších projektů tohoto roku. Duben nám utekl, tak si ho pojďme zrekapitulovat.

A$AP Ferg – Always Strive And Prosper

Z dílny A$AP Mob nás tentokrát obohatil svým druhým studiovým albem A$AP Ferg. Jedná se o velmi povedený kousek plný oldschoolového odkazu, zároveň také agresivních trapových songů, na kterých hostují jména jako Future, Rick Ross nebo Lil Uzi Vert. Velký projekt oplývá velkými jmény, a proto se k již zmíněným hostům připojil Big Sean, Chris Brown, Schoolboy Q, Chuck D a mnoho dalších. Album je mixem A$APovských bangerů a překvapujících velmi osobních až duchovních tracků. Ferg se opět dokázal posunout dál a naservíroval nám velmi zajímavý materiál.

zdroj - xclusiveszone.net
zdroj: xclusiveszone.net

Royc Da 5´9 – Layers

Eminemův parťák z dua Bad Meets Evil a taktéž parťák legendárního DJe Premiera z dua Prhyme je opět ve hře se svojí další deskou. Přináší nám notnou dávku klasiky, nešetří na punchlines a slovních hříčkách. Víceméně bere většinu své desky na svou hruď a mezi zásadní spolupráce patří pouze Rick Ross a Pusha T. Hlásat, že dnešní dobu ovládla trapová Atlanta, se nesluší, pokud je stále ve hře tento střelec.

zdroj - xxlmag.com
zdroj: xxlmag.com

Drake – Views

Jeden z největších projektů letošního roku byl vydán. Drake se zde vrací ke svým popovým kořenům a deska se dá alespoň trochu přirovnat k albu Take Care. Pokud jste čekali rapovou část Drakea jako například na If You Reading This Its Too Late, tak ji zde rozhodně nenajdete. Na desce není kromě Rihanny a pár menších hostů žádné velké jméno, takže o to víc se můžeme ponořit do Drakeovy osobitosti. Rozhodně se nejedná o špatný projekt a ještě hodně o něm uslyšíme.

zdroj - rap-up.com
zdroj: rap-up.com

Drake zastrašil většinu scény svým kolosálním a extrémně očekávaným projektem. Tak doufejme, že květen nám nadělí větší kvantum rapových alb.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit