Selah Sue předvedla strhující výkon a přímo v průběhu pražského koncertu oslavila 27. narozeniny.

Selah Sue, vlastním jménem Sanne Putseys, se letos podívala do České republiky již počtvrté. Stejně jako před dvěma lety i nyní předvedla svůj talent v pražském klubu Roxy. A musím směle konstatovat, že komorní atmosféra jí prostě svědčí.

Selah

Jako předskokan vystoupila na úvod Emma Smetana. Musím uznat, že mě tato milá blondýnka příjemně překvapila. Určitě není na škodu, že její jméno již není spojováno se zpravodajskou relací, protože jen do televize je jí prostě škoda. Představila své debutové album What I’ve Done. Její výkon mne zaujal svou jednoduchostí, neboť vystoupila jen s vokalistou a kytaristou v jedné osobě.

Emma Smetana

Hezký večer, Praha,” zaznělo hned po příchodu sympatické éterické belgičanky, která si hned první větou podmanila publikum. Vše začalo zlehka písní Always Home zpívanou pouze s klavírem. Prostě taková pohodička u piana s voňavým šálkem čerstvé kávy.

09

Poté celý klub oněměl úžasem, když se prostor doslova rozduněl silou charakteristicky nakřáplého hlasu s obrovským sex-appealem. Neuvěřitelné charisma a jedinečný hlas. To je to, čím mladá umělkyně disponuje. Během několika písní si tak dokonale podmanila publikum a přítomné utvrdila v tom, že tento večer bude prostě nezapomenutelný. Poté už na podium dorazil i zbytek kapely a byla to opravdu jízda.

01

Selah umí dokonale pracovat s publikem. Což je určitě jedním z důvodů skvělé atmosféry. Selah si nikdy nejela mainstream. Díky pestrosti žánru, který se pohybuje mezi soulem, reggae, rapem, funky, urban music a housem si svou současnou pozici tvrdě vybojovala. Je to zkrátka takový multižánrový chameleon, což její osobitost ještě podtrhává.

08

Došlo také na skvělý rap, který byste od dámy na podpadcích rozhodně neočekávali. Poté se Selah chopila kytary a všem přítomných ukázala, že ani ve hraní není žádné párátko. V průběhu koncertu kapela Selah překvapila a dojala gratulací k jejím 27. narozeninám, které zrovna na den přesně slavila.

07

Během večera samozřejmě zazněly tracky ze zpěvaččina debutového i nejnovějšího alba. Nechyběl This World, při němž se představili jednotliví členové kapely v sólových partech, Fear NothingMommy nebo vytoužený přídavek Crazy Vibes.

03

Kdo si Selah díky fotkám a videím představoval jako vážnou a přísnou slečnu, se asi dost sekl v úsudku. Svým skotačením, bezprostřední upřímností a přirozeností se ihned vloudila do vaší přízně, až jste měli dojem, že je to jedna z pohodových kamarádek od vedle.

Pokud někdo z posluchačů postrádá u interpretů pokoru, bezprostřední a upřímné nadšení a zapálení, které ze všech doslova tryskalo, pak by si Selah určitě neměl nechat ujít. Je to rozhodně ta nejlepší motivace. A navíc naživo zněla ještě líp než na videích.

foto: Z. M.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit