S dalším rokem přichází i další ročník skateboardového contestu Excelent Mystic Sk8 Cup 2016 – největší sportovně-hudební festival v centru Prahy. Tyto skateboardové mezinárodní závody letos oslaví 22. narozeniny, a k této příležitosti organizátoři navýšili prize money na 33.000$, tedy 800.000 Kč. 1. – 3. 7. 2016 se otevře ostrov Štvanice pro top skaters z celého světa, kteří se utkají s domácí skatebordovou špičkou. Na co se můžeme letos těšit?

Závod

Zhruba 150 profesionálních skateboardistů z 25 zemí se proti sobě utkají o velmi příjemné prize money – 33.000$. Závodit se bude od pátku do neděle ve třech disciplínách – streetstyle, bowl aka bazén a best trick. Nezapomnělo se ani na dívky, které se proti sobě utkají v disciplíně streetstyle. Celý to odstartuje v pátek předkvalifikací streetstyle pro evropské jezdce. Ta pokračuje v sobotu odjetím kvalifikace, ze které postoupí 29 jezdců do nedělního semifinále. Náš jezdec a loňský vítěz Maxim Habanec postupuje automaticky do finále. V sobotu se také pojede kvalifikace disciplíny bowl. Finále obou disciplín se pojede v neděli odpoledne a zakončí se disciplínou best tricks, kdy si jezdci vyberou překážku a ukáží nám to nejvíc top z toho, co umí. Po osmé hodině večerní proběhne vyhlášení a předání poháru a prize money. Porotou pro tento contest nebude nikdo jiný než Association of International Skateboarders.

loňský vítěz Maxim Habanec zdroj: archiv Excelent Mystic Sk8 Cup
Loňský vítěz Maxim Habanec (zdroj: archiv Excelent Mystic Sk8 Cup)

Relax Zóna

Jak jsem říkala, Mystic je sportovně-hudební festival, a tak se můžeme těšit i na zajímavé bookingy. Na skvěle ozvučené Excelent Sound Stage se můžeme v pátek večer těšit třeba na britské The Subways. V sobotu se trochu přitvrdí a vystoupí americké hardcorové skupiny Walls od Jericho a Norma Jean. A samozřejmě se nezapomíná ani na českou hiphopovou scénu, na kterou se můžeme těšit v neděli večer po skončení závodů. A na koho, že se to můžeme těšit? Na jména jako je Zverina, DJ Vec, Midi, Hafner a Vladimir 518. Každý den také po 22h živou stage vytřídá večení DJ stage.

Kromě hudebního programu se můžeme těšit i na ostatní doprovodný program. Během dne se v Relax Zóně představí belgický tattoo projekt Tat2 Noise Act, který bude u svého tourbusu tetovat a koncertovat. Kromě toho si můžete vyzkoušet svoji obratnost na fingerboardech, sklouznout se na skimboardech a nebo se rozvalit do trávy a sledovat živý přenos závodů na obrazovkách za zvuků tekoucí Vltavy.

Celou festivalovou atmosféru samozřejmě doplní restaurace, stánky s občerstvením, bary a stánky se skatovým oblečením i vybavením.

Pedro Barros zdroj: archiv Excelent Mystic Skate Cup
Pedro Barros (zdroj: archiv Excelent Mystic Skate Cup)

Živý přenos

A pokud nemůžete dorazit, nemějte strach. Závody budou v sobotu a v neděli přenášeny na stránkách Prima COOL, včetně komentáře pro živý přenos, který vás bude informovat o všech detailech.

Každopádně, radši běžte na stránky GoOut, kde si můžete na tuhle akci koupit vstupenky, a sledujte web a Facebook pro další informace. A samozřejmě CZECHMAG.

Skate or die, že ano.


excelent mystic sk8 cup 2016 poster

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit