S dalším rokem přichází i další ročník skateboardového contestu Excelent Mystic Sk8 Cup 2016 – největší sportovně-hudební festival v centru Prahy. Tyto skateboardové mezinárodní závody letos oslaví 22. narozeniny, a k této příležitosti organizátoři navýšili prize money na 33.000$, tedy 800.000 Kč. 1. – 3. 7. 2016 se otevře ostrov Štvanice pro top skaters z celého světa, kteří se utkají s domácí skatebordovou špičkou. Na co se můžeme letos těšit?

Závod

Zhruba 150 profesionálních skateboardistů z 25 zemí se proti sobě utkají o velmi příjemné prize money – 33.000$. Závodit se bude od pátku do neděle ve třech disciplínách – streetstyle, bowl aka bazén a best trick. Nezapomnělo se ani na dívky, které se proti sobě utkají v disciplíně streetstyle. Celý to odstartuje v pátek předkvalifikací streetstyle pro evropské jezdce. Ta pokračuje v sobotu odjetím kvalifikace, ze které postoupí 29 jezdců do nedělního semifinále. Náš jezdec a loňský vítěz Maxim Habanec postupuje automaticky do finále. V sobotu se také pojede kvalifikace disciplíny bowl. Finále obou disciplín se pojede v neděli odpoledne a zakončí se disciplínou best tricks, kdy si jezdci vyberou překážku a ukáží nám to nejvíc top z toho, co umí. Po osmé hodině večerní proběhne vyhlášení a předání poháru a prize money. Porotou pro tento contest nebude nikdo jiný než Association of International Skateboarders.

loňský vítěz Maxim Habanec zdroj: archiv Excelent Mystic Sk8 Cup
Loňský vítěz Maxim Habanec (zdroj: archiv Excelent Mystic Sk8 Cup)

Relax Zóna

Jak jsem říkala, Mystic je sportovně-hudební festival, a tak se můžeme těšit i na zajímavé bookingy. Na skvěle ozvučené Excelent Sound Stage se můžeme v pátek večer těšit třeba na britské The Subways. V sobotu se trochu přitvrdí a vystoupí americké hardcorové skupiny Walls od Jericho a Norma Jean. A samozřejmě se nezapomíná ani na českou hiphopovou scénu, na kterou se můžeme těšit v neděli večer po skončení závodů. A na koho, že se to můžeme těšit? Na jména jako je Zverina, DJ Vec, Midi, Hafner a Vladimir 518. Každý den také po 22h živou stage vytřídá večení DJ stage.

Kromě hudebního programu se můžeme těšit i na ostatní doprovodný program. Během dne se v Relax Zóně představí belgický tattoo projekt Tat2 Noise Act, který bude u svého tourbusu tetovat a koncertovat. Kromě toho si můžete vyzkoušet svoji obratnost na fingerboardech, sklouznout se na skimboardech a nebo se rozvalit do trávy a sledovat živý přenos závodů na obrazovkách za zvuků tekoucí Vltavy.

Celou festivalovou atmosféru samozřejmě doplní restaurace, stánky s občerstvením, bary a stánky se skatovým oblečením i vybavením.

Pedro Barros zdroj: archiv Excelent Mystic Skate Cup
Pedro Barros (zdroj: archiv Excelent Mystic Skate Cup)

Živý přenos

A pokud nemůžete dorazit, nemějte strach. Závody budou v sobotu a v neděli přenášeny na stránkách Prima COOL, včetně komentáře pro živý přenos, který vás bude informovat o všech detailech.

Každopádně, radši běžte na stránky GoOut, kde si můžete na tuhle akci koupit vstupenky, a sledujte web a Facebook pro další informace. A samozřejmě CZECHMAG.

Skate or die, že ano.


excelent mystic sk8 cup 2016 poster

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?