Do Prahy po roce opět zavítal britský producent a hudebník Max Cooper. Minulý rok na jaře tady představil svůj audiovizuální projekt „Emergence“ a jeho debut „Human“, nyní přijel se svým 4 hodinovým DJ setem.

Jeho koncert minulé jaro bylo doslova nebe pro milovníky techna a ambientu. Trval přibližně hodinu a půl, začínalo to klidnějšími skladbami a končilo to pořádným technem. Po celou dobu měl za sebou Max fascinující projekci, kde promítal části svých videoklipů, které mu vytvářeli například Rabbit Hole, Black Box, Dmitry Zakharov nebo Vicetto. Byla jsem z toho opravdu nadšená a když jsem zjistila, že tu letos na jaře znovu vystoupí, tentokrát coby DJ, věděla jsem, že na něj musím znovu jít.

max cooper meet factory 02

Ti, kteří od sobotní noci čekali to samé, co zažili minulý rok, mohli být zklamaní, protože ze své tvorby zahrál minimum. Nicméně hrál přes 4 hodiny a střídal techno, jungle, ambiente, electro, house a přidal k tomu všemu i své vlastní remixy. Zaznělo například několik tracků od umělců, jako jsou Ben Clock, Trentemoller, Aphex Twin, Maceo Plex, Cleric, Prodigy, atp.

max cooper meet factory 05

Pro akci tohoto typu byl tento prostor více než ideální a MeetFactory jako obvykle nabídla skvělé ozvučení, takže lidé odcházeli domů spokojení a myslím, že Max Cooper nakonec určitě naplnil očekávání svých fanoušků.

foto:
Kryštof David