7 dní, 8 profesionálních projektorů, stovky metrů kabelu, super výkonný počítač, fotoaparáty, blesky, kamery, profesionální software, parta kamarádů, kterým korona změnila plány a skejtová hala přenesená do jiného vesmíru.

Nejedné firmě změnila letošní pandemie pracovní plány. Jinak tomu nebylo ani v produkci Tomorrow creative Dana Vojtěcha a Martina Přívratského a Lunchmeat studiu v čele s Kubou Peškem. Slovo dalo slovo a v době neplánovaného pracovního volna se parta kamarádů na týden zavřela do skejtové haly ve vysočanské Pragovce.

Hlavní myšlenkou byla proměna haly Maxspace Maxe Habance na virtuální vesmírný skatepark, kde se pomocí videomapingu na celý prostor promítají nejrůznější geometrické a noisové obrazce. Ty vytvořily proměnlivý virtuální svět. Samotná instalace a příprava zabrala 4 dny. Halu nasvítilo 8 profesionálních projektorů Epson zavěšených na stropě haly. Teprve po pečlivém zarovnání projektorů a důkladném namapování prostoru začala ta opravdová zábava – projekce a ježdění.

Na povrchy překážek byly promítány generované obrazce. Vše v reálném čase s možností projekce měnit a upravovat. Jezdit v takové prostředí rozhodně není jednoduché. V hale je úplná tma a jsou vidět jen obrysy překážek. Když se poštěstí, někde vyjde i trochu světlejší část. Je proto důležité mít jednotlivé triky “najeté” a dělat je z paměti. Jezdci se nelehké úlohy chopili s pořádnou vervou, a i v neobvyklých podmínkách předvedli parádní triky.

Fotky vznikly na Nikon D850 v kombinaci s bateriovými záblesky Fomei. Správné nasvícení bylo klíčové, jelikož bylo potřeba dostat světlo jen na jezdce a vyvarovat se nasvícení překážek. Blesk by totiž přebil projekci, která by kvůli tomu nebyla vidět. Úspěšného výsledku se dosáhlo kombinací precizního nasvícení pomocí více blesků a voštin, které směřují světlo přesně tam, kam je potřeba.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit