Ani ne za tři měsíce se zas na týden otevřou brány Sziget festivalu, jehož organizátoři letos netroškaří a svůj rozpočet vytáhli na 700 miliónů korun!

Za co se dá utratit tolik peněz? Jak sami pořadatelé říkají, tak se nechtějí vydávat cestou festivalů jako Glastonbury a dát všechny peníze za interprety. Místo toho se z celého ostrova uprostřed Budapešti snaží vytáhnout maximum možností – od okouzlujících představení Cirque de Sziget, famózního divadla Wired Aerial Theatre, množství klubů včetně velké techno nebo EDM arény, pláže, bungee jumpingu nebo uměleckých workshopů.

Jenže je to stále hudební festival a nutno podotknout, že jeden z největších na světě. Nechybí tak hvězdy první kategorie jako Lana Del Rey, Kendrick Lamar, Arctic Monkeys, Gorillaz, nová hvězda posledních měsíců Dua Lipa, ale i skvělé žánrovky Bastille, MØ, Clean Bandit, Parov Stelar nebo stále populárnější BØRNS.

Tenhle týden se celý festivalový line up uzavřel s posledním oznámeným interpretem – britským producentem a DJem vystupující pod jménem Bonobo, jenž minulý týden vyprodal Forum Karlín a který byl nominován na cenu Grammy, si na Szigetu už 9. srpna přivlastní hlavní stage. Společně s ním nám pořadatelé konečně představili i celý časový harmonogram všech pódií, který najdeš na stránkách festivalu. A jestli chceš zažít ještě něco trochu víc speciálního, tak jen za 25€ si můžeš koupit lístek na párty loď, kde bude vystupovat například Alle Farben nebo Gorgon City.

Jestli tě festival láká, tak zbytečně neotálej a kup si do 4. června lístky, dokud jsou ještě zlevněný. A pokud stále váháš, tak si tady přečti náš report z minulého roku.

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?

CZECHMAG STORE