Ani ne za tři měsíce se zas na týden otevřou brány Sziget festivalu, jehož organizátoři letos netroškaří a svůj rozpočet vytáhli na 700 miliónů korun!

Za co se dá utratit tolik peněz? Jak sami pořadatelé říkají, tak se nechtějí vydávat cestou festivalů jako Glastonbury a dát všechny peníze za interprety. Místo toho se z celého ostrova uprostřed Budapešti snaží vytáhnout maximum možností – od okouzlujících představení Cirque de Sziget, famózního divadla Wired Aerial Theatre, množství klubů včetně velké techno nebo EDM arény, pláže, bungee jumpingu nebo uměleckých workshopů.

Jenže je to stále hudební festival a nutno podotknout, že jeden z největších na světě. Nechybí tak hvězdy první kategorie jako Lana Del Rey, Kendrick Lamar, Arctic Monkeys, Gorillaz, nová hvězda posledních měsíců Dua Lipa, ale i skvělé žánrovky Bastille, MØ, Clean Bandit, Parov Stelar nebo stále populárnější BØRNS.

Tenhle týden se celý festivalový line up uzavřel s posledním oznámeným interpretem – britským producentem a DJem vystupující pod jménem Bonobo, jenž minulý týden vyprodal Forum Karlín a který byl nominován na cenu Grammy, si na Szigetu už 9. srpna přivlastní hlavní stage. Společně s ním nám pořadatelé konečně představili i celý časový harmonogram všech pódií, který najdeš na stránkách festivalu. A jestli chceš zažít ještě něco trochu víc speciálního, tak jen za 25€ si můžeš koupit lístek na párty loď, kde bude vystupovat například Alle Farben nebo Gorgon City.

Jestli tě festival láká, tak zbytečně neotálej a kup si do 4. června lístky, dokud jsou ještě zlevněný. A pokud stále váháš, tak si tady přečti náš report z minulého roku.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit