Přes všechny bagatelizace a nepravdy od Babiše, Okamury či Klause staršího o nedělní demonstraci, občané ukázali, že jim tahle země lhostejná není. A ukázali to tím nejlepším způsobem, jakým mohli. Klidně, vtipně, přátelsky, až skoro s atmosférou velké zahradní párty, na kterou ale přišlo víc jak čtvrt milionu lidí.

Rodiny s dětmi, studenti, páry, důchodci… Na Letné bylo možné potkat všechny věkové kategorie z celé republiky. To je síla, která už nejde jen tak zastavit. A ačkoliv vládní garnitura tvrdí opak, po včerejšku musí mít pořádně nahnáno. Stačí ještě pár chyb a jejich neotřesitelný statut se rozsype jak domeček z karet.

foto: David Stejskal

Občanská společnost se probudila a bude čím dál víc hlídat každý krok, který politici udělají. Na každém kroku po Praze jsou vidět někde nalepené červené trenky, po celém Česku, i v nejzapadlejších hospodách bylo možné zahlédnout plakáty na Letnou a sami Babišovi voliči říkají, že klidně budou volit někoho jiného, když se objeví dobrá alternativa. A jak můžeme v případě Zuzany Čaputový na Slovensku vidět, jde to.

Naděje na lepší zítřky je tak zas o něco větší. Stačí jen vytrvat, mluvit s lidmi, zachovat si slušnost a morálku a najít tu silné osobnosti, které to tu zas pomohou postavit na nohy.

foto: Kuba Zeman

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit