Přes všechny bagatelizace a nepravdy od Babiše, Okamury či Klause staršího o nedělní demonstraci, občané ukázali, že jim tahle země lhostejná není. A ukázali to tím nejlepším způsobem, jakým mohli. Klidně, vtipně, přátelsky, až skoro s atmosférou velké zahradní párty, na kterou ale přišlo víc jak čtvrt milionu lidí.

Rodiny s dětmi, studenti, páry, důchodci… Na Letné bylo možné potkat všechny věkové kategorie z celé republiky. To je síla, která už nejde jen tak zastavit. A ačkoliv vládní garnitura tvrdí opak, po včerejšku musí mít pořádně nahnáno. Stačí ještě pár chyb a jejich neotřesitelný statut se rozsype jak domeček z karet.

foto: David Stejskal

Občanská společnost se probudila a bude čím dál víc hlídat každý krok, který politici udělají. Na každém kroku po Praze jsou vidět někde nalepené červené trenky, po celém Česku, i v nejzapadlejších hospodách bylo možné zahlédnout plakáty na Letnou a sami Babišovi voliči říkají, že klidně budou volit někoho jiného, když se objeví dobrá alternativa. A jak můžeme v případě Zuzany Čaputový na Slovensku vidět, jde to.

Naděje na lepší zítřky je tak zas o něco větší. Stačí jen vytrvat, mluvit s lidmi, zachovat si slušnost a morálku a najít tu silné osobnosti, které to tu zas pomohou postavit na nohy.

foto: Kuba Zeman

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?