Pokud existuje tajemství nebo trik k učení nového jazyka, je to právě tento: hodiny a hodiny usilovné konverzace s jinými lidmi, kteří ovládají jazyk lépe než vy, ideálně s rodilým mluvčím.

Motivace

Jedna hodina konverzace s rodilým mluvčím je stejně dobrá jako pět hodin klasické výuky ve třídě a 10 hodin jazykového online kurzu, kde se učíte sami. Existuje několik důvodů, proč tomu tak je.

Prvním je motivace. Není podstatné, jak moderní je vaše studijní příručka, mnohem větší motivaci a nadšení ke komunikaci získáte s živým člověkem před vámi než s knihou nebo zvukovým programem na vašem počítači.

Tip: Pokud nechcete ztrácet čas hledáním rodilých mluvčí v ulicích Prahy, tato jazyková škola v Praze nabízí nepřeberné množství kurzů, kde se můžete učit a procvičovat jazyky s mnoha rodilými mluvčími z nejrůznějších zemí klidně i dlouhé hodiny.

Používání jazyka

Dalším důvodem, proč je konverzace tak efektivní, je fakt, že jazyk je něco, na čem je potřeba postupně pracovat, nikoli se to učit nazpaměť. Pokud budete po dobu několika dlohých minut nebo snad hodit pouze zírat na slovíčka v knize nebo na kartičkách, nikdy se je nenaučíte používat tak, jako když je dvakrát použijete v nějaké konkrétní větě.

Dalším z důvodů je fakt, že naše mysli klade větší důraz na zážitky a vzpomínky, které zahrnují skutečné lidské a sociální zkušenosti, se kterými nás spojují určité emoce. Pokud například vyhledáte sloveso „stěžovat si“ a použijete ho ve větě s novým člověkem, je pravděpodobné, že toto slovo si už budete vždy spojovat s onou konkrétní osobou a konverzací, kterou jste s ní vedli.

Intenzita

Pokud se jazyk chcete skutečně naučit, měli byste se mu intenzivně věnovat. Intenzita studia jazyka rozhodně převyšuje délku jeho výuky. Tím je myšleno, že studium jazyka alespoň hodinu denně po dobu dvou měsíců pro vás bude mnohem prospěšnější než studium jedné hodiny týdně po období jednoho roku.

Jazyk vyžaduje spoustu opakování, odhodlání, vytrvalosti, časové i finanční investice. Je lepší věnovat určité období vašeho života studiu jazyků, i když to bude jen párkrát do týdne, a opravdu do toho jít na 100%, než jen napůl a studovat jazyk neefektivně po dobu několika let.

Článek je reklamní sdělení

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit