Vzdělání hraje v dnešním globalizovaném světě stále důležitější roli. Možnosti pro mladé lidi získat špičkové vzdělání se sice postupem času rozšiřují, avšak vysoké školné spojené s vyššími náklady na živobytí velice často limituje výběr studentů poohlížejících se po studiu v zahraničí. Studenti, kteří si nemohou studium na některé z prestižních zahraničních škol dovolit, však nemusí hned propadat pesimismu, k dispozici jsou pro ně totiž stipendijní programy poskytující potřebné prostředky. Variantou mohou být také soukromé nadace podporující nadané studenty, jednou z nich je Nadační fond Martiny a Tomáše Krskových.

Nadační fond Martiny a Tomáše Krskových nabízí studentům, kteří si z finančních důvodů nemohou studium v zahraničí dovolit, pomoc formou uhrazení ročního školného. „Chtěli jsme dělat něco, co by pomohlo vzdělanosti a úspěchu mladé generace v České republice. Platit stipendia na nejlepší školy napadlo manželku,“ popisuje vznik fondu Tomáš Krsek. Nadační fond podporuje studenty technických oborů, přírodních věd, ekonomie, historie a politologie. Byl založen v roce 2011 a od té doby podpořil už 18 nadějných českých studentů, čímž dokazuje, že tato cesta rozhodně stojí za vyzkoušení.

Co se očekává od vybraných studentů?

Nadační fond podporuje studenty, kteří již byli na zvolenou univerzitu přijati. Úspěch při žádosti o stipendium u Nadačního fondu Martiny a Tomáše Krskových poskytuje solidní základ pro kariérní růst bez jakýchkoliv závazků.

„Ti, kteří jsou nadačním fondem vybráni, se zavazují během dvou let uspořádat tři přednášky pro studenty středních a vysokých škol o svých zkušenostech se studiem v zahraničí a po dobu pěti let vypracovat každý rok esej na témata, která jim zadá náš nadační fond,“ vysvětluje spolupráci se stipendisty Tomáš Krsek.

Tomáš Krsek a Škoda Transportation

Mnohé může napadnout, zda se spoluvlastník Škoda Transportation nesnaží tímto způsobem získat talenty pro svou společnost. Tyto fámy však Tomáš Krsek vyvrací: „Nadace je naše soukromá aktivita, se Škodou Transportation nijak nesouvisí“.

Pro práci ve Škoda Transportation se ze všech studentů rozhodli dva úspěšní žadatelé o stipendium – Jan Černý a Pavel Hait. Tomáš Krsek na závěr dodává: „Velmi mě jejich volba těší, ale zcela jistě to není cesta, kterou by museli stipendisté absolvovat. Například Honza se pro práci ve Škodě Transportation rozhodl sám, mimo jiné i proto, že jej lákala práce pro českou společnost“.

Nejlepší světové univerzity

Nadační fond manželů Krskových umožňuje studium na těch nejlepších univerzitách na světě. Z amerických univerzit se jedná o takové slavné školy jako je Harvard, Yale, Princeton nebo Stanford, z britských je v nabídce např. Cambridge nebo Oxford. Vybrat si můžete z několika desítek předních světových univerzit, které poskytují nejlepší vzdělání a vysokoškolský titul, který má po celém světě velký význam.

Článek je reklamní sdělení

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit