Pořád jsem to já s Julianne Moore v hlavní roli začalo vyvolávat vášně kritiků už před premiérou, které pro ni vyvrcholily Oscarem za nejlepší herečku a bezpochyby zaslouženě.

Padesátiletou profesorku postiženou ranou formou Alzheimerovy choroby zvládla skvěle. Film díky ní táhne po celou dobu stopáže. Bohužel jen ona sama.

I když ostatní herci, mezi kterými nechybí Kristen Stewart či Alec Baldwin, hrají skvěle, tak jsou jen pomocnými berličkami. Ale jak je na tom zbytek?

Scénář místy vázne a kamera je po většinu stopáže sterilní, bez zajímavého záběru, až by se dalo říct, že nudná. Za celou dobu nezhlédnéme klasické ždímání slz, jako je obvyklé u filmů s podobnou tématikou, což se dá brát jako plus.

Celkově pro mě osobně zůstal film na půli cesty, u kterého stojí za řeč jen životní výkon Julianne Moore.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit