Pokud vám nic neříká jméno Banksy, tak věřte, že jeho tvorbu určitě znáte. Tento tajemný street artový umělec z anglického Bristolu tvoří provokativní díla, která nesou sociální či politická poselství. Banksy nás nepřestává udivovat a po otevření depresivního zábavného parku tentokrát otevírá hotel přímo v srdci vyhrocené Palestiny, a to v Betlémě.

Kdo se skrývá pod přezdívkou Banksy, se stále neví, a mladý umělec nám zůstává nadále skryt, ale jeho díla už zná pomalu celý svět. Jsou to dva roky co si v jeho rodné Angliii otevřel depresivní park Dismaland. Jak bývá u Banksyho zvykem, tak je park plný kontroverzních atrakcí a uměleckých děl. Mladý Angličan se ale rozhodl svá politická poselství okořenit ještě větší kontroverzí a rozhodl se otevřít svůj vlastní hotel. Tentokrát v místě narození Ježíše Krista a samotném srdci Palestiny – Betlémě.

Hotel nese název “The Walled Off Hotel” a může se pyšnit devíti pokoji a tím nejhorším výhledem na světě. Výhled z pokojů totiž míří přímo na vojenskou strážní věž. Celý interiér je vyzdobený dekorací snažící se upozornit na nejrůznější politické a sociální problémy. Můžeme zde nalézt třeba malbu na stěně, znázorňující polštářovou válku mezi vojákem a palestinským protestantem. Hotel se může dokonce pyšnit třemi hvězdičkami, takže pokud vás už nebaví Chorvatsko, tak je letní destinace přinejmenším jasná!