V červnu proběhl masakr v americkém gay klubu Pulse v Orlandu, kde vyšinutý střelec zastřelil 49 lidí, díky čemuž se jedná hned po pádu dvojčat o nejhorší teroristický útok v USA. To samozřejmě neuniklo desítkám umělcům, kteří obětem rovnou věnovali celé skladby.

Živé vystoupení obětem věnovali desítky zpěváků, zpěvaček a kapel včetně Adele, která teroristy poslala přímo do p*dele. Proběhlo i několik proslovů včetně toho od Lady Gagy nebo třeba Tony Award. Finále hokejového Stanley Cupu se změnilo ve vzpomínku na oběti. Mezi všemi ale nechybí ani pár songů, které byly kvůli tomuhle masakru speciálně nahrané.

Hands – A Song for Orlando

Pravděpodobně nejznámější skladbou je ”Hands”, na které si zazpívala takový esa jako Pink, Jason Derulo, Britney Spears, Imagine Dragons a celá řada dalších a neprodukoval ji nikdo jiný než hitmaker posledních let Mark Ronson (Uptown Funk, Valerie). Bohužel se tentokrát nejedná o žádný velký hit. Jen o příjemnou vzpomínku a chválihodnou spolupráci desítek umělců, kteří se takhle naposled sešli už před několika lety na pomoc obětem zemětřesení na Haiti.

Jennifer Lopez ft. Lin-Manuel Miranda – Love Make The World Go Round

Určitě už jsi slyšel o historickém hiphopovém muzikálu Hamilton, který zrovna trhá rekordy na prknech Brodwaye a právě jeho autor se spojil s Jennifer Lopez, aby spolu nahráli veselý song Love Make The World Go Round a na společné vystoupení v srdci New Yorku si pozvali rodiny obětí. My už si jen musíme počkat až vypustí i studiovou verzi.

Sia – The Greatest

Třetím a tím nejlepším songem pro oběti masakru v americkém gay klubu je jedna z největších hvězd současné pop music, zpěvačka Sia, která teprve před pár dny vydala song The Greatest. Refrén je fenomenální jako vždy a v singlové verzi na iTunes lze sehnat i tu, na které s ní nechybí ani jeden z největších rapových talentů posledních let Kendrick Lamar.

Ve videu se zase objevuje Siy dvorní tanečnice Maddie Ziegler, tentokrát spolu s dalšími dětmi, které pobíhají, tančí a dělají blbosti v podobných interiérech, jakými byli místnosti už ve videu k Chandelier.

Mně osobně spojitost s masakrem došla až po třetím přehrání. Maddie si ve videoklipu rozetírá po tvářích duhové barvy, tanečníků je dohromady 49 a závěrečný moment, kdy všichni tančí na jednom místě, přičemž vzápětí nehybně spadnou na zem a ve stěnách jsou vidět díry od kulek, je prostě děsivý.

Sia, která se už na pódiu rozbrečela při songu Titanium, když skladbu zpívala před tisíci lidmi, zas ukázala, že za její (tentokrát) černou parukou jsou přece jen pořádné emoce.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit