Po dvou vyprodaných koncertech ve Fóru Karlín zavítal do Prahy po roce a půl Alvaro Soler, do města, které si po předchozích dvou návštěvách velmi oblíbil. Tentokrát si se svými latinskými rytmy a novou deskou Mar De Colores troufl na větší arenu v Praze v Holešovicích, která opět praskala ve švech. A na místě bylo i nespočet jeho malých fanoušků a fanynek.

Večer velmi příjemným směrem rozběhl už předskokan Kelvin Jones, jež pro české publikum určitě není neznámým interpretem. Britský zpěvák a skladatel s kořeny v Zimbabwe navštívil Prahu již několikrát. Naposledy tu samostatně vystoupit před dvěma týdny. Diváci byli nadšení z jeho silného hlasu a svým zpěvem a hlasitým tleskáním interpreta během produkce doprovázeli. Před odchodem z podia Kelvin jen stěží skrýval dojetí.

Osmadvacetiletý Alvaro tentokrát vystoupil s osmi hudebníky za zády. Ti ho doprovázeli na bicí, klávesy, basu a kytaru a především dechové nástroje. Klávesistka Misha se nebála v průběhu večera zahrát například na housle a v písni El Mismo Sol hravě nahradila i zpěv  Jennifer Lopez. První část koncertu sálem prostupovaly barvité španělské melodie a písně z nové desky Mar De Colores. Pak došlo na publiku velmi známé hity z první desky jako Aimal, Volar, Loca. A nesmím zapomenout na první a doposud největší hit – Sofia, který zakončil bezmála dvouhodinovou show.

Vítej, dospělosti!

Sympatického Španěla s německou krví znají diváci jako veselého interpreta, který se nechává unášet hravými a svěžími melodiemi písní a nebojí se během produkce odvázat i tančit. I když o tanec a hravost nebyla nouze ani tentokrát, interpret překvapil vážnějším pojetím show i středí pomalou pasáží. Kapela ze sebe v akustických aranžích ždímala emoce a produkci doprovázely světélkující mobilní telefony.

Tento koncert byl jiný a odlišný právě tím, že bylo poznat, jak se člověk v průběhu let mění a dospívá. A to je přesně tím důvodem, proč se vyplatí chodit na koncerty, zažít atmosféru naživo a nezůstat jen u poslechu CD. Během programu zazněl i hit z poslední desky La Cintura, který je o tom, že by všichni měli mluvit o svých nedokonalostech. “Já osobně jsem otřesný tanečník. Naučit se taneček k písni pro mě bylo hrozně náročné. Chtěl jsem ale inspirovat ostatní, aby se nebáli překonávat překážky,“ sdělil Alvaro.

Ani při své třetí návštěvě Prahy Alvaro diváky nezklamal a ukázal, že rozhodně není žádnou “mainstreamovou” hvězdou, ale velmi osobitým umělcem, který se publiku nebojí ukázat svoji lidskost a sem tam třeba i “zašaškovat”.

text: @klarusa.kucerova
foto: @cvk.e

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?