Po dvou vyprodaných koncertech ve Fóru Karlín zavítal do Prahy po roce a půl Alvaro Soler, do města, které si po předchozích dvou návštěvách velmi oblíbil. Tentokrát si se svými latinskými rytmy a novou deskou Mar De Colores troufl na větší arenu v Praze v Holešovicích, která opět praskala ve švech. A na místě bylo i nespočet jeho malých fanoušků a fanynek.

Večer velmi příjemným směrem rozběhl už předskokan Kelvin Jones, jež pro české publikum určitě není neznámým interpretem. Britský zpěvák a skladatel s kořeny v Zimbabwe navštívil Prahu již několikrát. Naposledy tu samostatně vystoupit před dvěma týdny. Diváci byli nadšení z jeho silného hlasu a svým zpěvem a hlasitým tleskáním interpreta během produkce doprovázeli. Před odchodem z podia Kelvin jen stěží skrýval dojetí.

Osmadvacetiletý Alvaro tentokrát vystoupil s osmi hudebníky za zády. Ti ho doprovázeli na bicí, klávesy, basu a kytaru a především dechové nástroje. Klávesistka Misha se nebála v průběhu večera zahrát například na housle a v písni El Mismo Sol hravě nahradila i zpěv  Jennifer Lopez. První část koncertu sálem prostupovaly barvité španělské melodie a písně z nové desky Mar De Colores. Pak došlo na publiku velmi známé hity z první desky jako Aimal, Volar, Loca. A nesmím zapomenout na první a doposud největší hit – Sofia, který zakončil bezmála dvouhodinovou show.

Vítej, dospělosti!

Sympatického Španěla s německou krví znají diváci jako veselého interpreta, který se nechává unášet hravými a svěžími melodiemi písní a nebojí se během produkce odvázat i tančit. I když o tanec a hravost nebyla nouze ani tentokrát, interpret překvapil vážnějším pojetím show i středí pomalou pasáží. Kapela ze sebe v akustických aranžích ždímala emoce a produkci doprovázely světélkující mobilní telefony.

Tento koncert byl jiný a odlišný právě tím, že bylo poznat, jak se člověk v průběhu let mění a dospívá. A to je přesně tím důvodem, proč se vyplatí chodit na koncerty, zažít atmosféru naživo a nezůstat jen u poslechu CD. Během programu zazněl i hit z poslední desky La Cintura, který je o tom, že by všichni měli mluvit o svých nedokonalostech. “Já osobně jsem otřesný tanečník. Naučit se taneček k písni pro mě bylo hrozně náročné. Chtěl jsem ale inspirovat ostatní, aby se nebáli překonávat překážky,“ sdělil Alvaro.

Ani při své třetí návštěvě Prahy Alvaro diváky nezklamal a ukázal, že rozhodně není žádnou “mainstreamovou” hvězdou, ale velmi osobitým umělcem, který se publiku nebojí ukázat svoji lidskost a sem tam třeba i “zašaškovat”.

text: @klarusa.kucerova
foto: @cvk.e

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit