Po desetileté pauze měli možnost čeští posluchači zažít živé vystoupení Sebastiana Szaryho a Gernota Bronserta aka Modeselektor, ačkoliv jako dvě třetiny superuskupení Moderat jsme je mohli vidět ve vyprodané Lucerně či na Colours of Ostrava.

Na konci února vydali matadoři berlínské klubové scény po šesti letech nové studiové album s názvem Who else, na kterém mimo jiné hostují rappeři Flohio a estonská hvězda Tommy Cash. Zatímco si kolega Apparat na svém sólovém albu odpočinul a zklidnil, Modeselektor naopak servírují nálož agresivních beatů a neurvalých slov. Příkladem může být právě kolaborace Who, kde za zvuku překvapivě melodických beatů se Tommy Cash vyzpovídává z nároků, jež na nás klade moderní doba a očekávání s ní spojená.

Hodinu a půl dlouhý set v pražské Roxy otevřela, stejně jako právě na Who else, skladba Fentanyl, a hned od prvního okamžiku bylo jasné, proč jsme se tu všichni sešli; kvůli jedné velké párty… A i když k tanci byl pro každého prostor asi tak centimetr čtvereční na návštěvníka, jako by vznikl jeden tisícihlavý černě oděný dav, který se vlnil či spíše cukal do rytmu zběsilých beatů.

Během setu představili Modeselektor průřez celou svou dlouholetou kariérou, kdo ale čekal, že zazní skladby i sesterských projektů, mohl být zklamán. Evil twin, I am your god a i překvapivě politická One united power za doprovodu ikonických projekcí s nezbednou opicí z labelu Monkeytown records se dočkali obrovského úspěchu. Szary s Bronsertem si set náramně užívali, došlo na tanečky, množství prostředníčků a výkřiků f*ck, jak velí megahit Black Block, decentní svlékačky a dvoulitrovou becherovku v předních řadách. Na žádné hudební experimenty nebo pěvecké kreace se nehrálo, kdo však nedorazil, přišel o jednu ďábelsky poctivou párty.

Modeselektor? Who else!

setlist: Fentanyl, Grillwalker, Shed – Dark Planet (Modeselektor remix), WMF Love Song, Kalif Storch, German Clap, The Black Block, I Am Your God, Evil Twin, One United Power, Prügelknabe, Wealth, Headhunter – Prototype (Modeselektor’s Broken Handbrake Remix), Wake me up when it’s over, Berlin, Who, Who Else, Hasir, Blue Clouds

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit