Společnost Samsung byla založena roku 1969 v Jižní Koreji a od té doby se stala legendou i průkopníkem v mnoha oblastech elektroniky a technologií. Stála u zrodu chytrých mobilních telefonů dostupných pro všechny, poté světu ukázala, že i mobilní telefony v sobě mohou mít kvalitní fotoaparát a nyní přichází s novým speciálním oznámením. Pojďte se s námi seznámit s revolučním novinkami ve světe mobilů, hudby i chytrých hodinek.

Dne 11. srpna Samsung na své konferenci představil řadu novinek, které rozhodně nenechali technologické nadšence chladnými. Oznámil spuštění prodeje již 3. generace svých skládacích mobilních telefonů Galaxy Z Flip a Galaxy Z Fold, představil nám, čím budou jedinečná jeho nová bezdrátová sluchátka Galaxy Buds a s novými chytrými hodinkami ukázal, proč si zaslouží mít své místo i ve světě módních doplňků.

Všechny níže zmíněné produkty budou k dostání od 27. srpna na e-shopu Samsung, v obchodech Samsung nebo u vybraných prodejců.

Revoluce v mobilních telefonech

Jsou tomu již téměř 2 roky od doby, co Samsung spustil prodej svého prvního skládacího smartphonu Galaxy Z Fold. Od té doby stihnul vytvořit i jeho druhou verzi, nasbírat spoustu zkušeností v této oblasti, a nyní se konečně dočkáváme i třetí generace chytrých a skládacích mobilních telefonů Samsung Galaxy Z Fold 3 a Samsung Galaxy Z Flip 3.

Každá z verzí přitom svým uživatelům nabídne něco trochu jiného. Galaxy Z Fold 3 5G se rozkládá vertikálně, tudíž z tohoto nenápadného a elegantního kapesního kamaráda lehce vytvoříte obří displej s úhlopříčkou 7,6“ (19,3 cm) složený z dvou obrazovek, jejichž užití si můžete přizpůsobit dle aktuálních potřeb. Jestliže chcete sledovat film, můžete si jej dopřát na celé ploše telefonu. Pokud však potřebujete dělat více činností najednou, můžete si na každé obrazovce spustit něco jiného. Lehce tak můžete například sledovat videokonferenci a u toho si psát poznámky.

Galaxy Z Flip 3 5G je na druhou stranu ještě skladnější variantou. Na rozdíl od výše zmíněného bratříčka se odklápí horizontálně a v rozloženém stavu má jeho úhlopříčka 6,7“ (17 cm) a ve složeném stavu činí jeho rozměry pouze 72,2 x 86,4 x 17,1 mm, takže se vejde naprosto kamkoliv. Hodí se proto pro každého, kdo klade důraz nejen na perfektní výkon, ale i na eleganci a flexibilitu.

Oba modely navíc nabízejí výrazná zlepšení oproti předešlým verzím. Jsou vytvořeny z kvalitnějších materiálů, takže jsou odolnější proti rozbití. Jak Z Flip 3, tak Z Fold 3 jsou navíc voděodolné podle normy IPX 8. Oba mobilní telefony pracují na osmijádrovém procesoru, lze je nabíjet bezdrátově a zároveň disponují displeji s obnovovací frekvencí 120 Hz, která se postará o nejplynulejší přechod obrazu. Galaxy Z Fold 3 obsahuje 12 GB RAM, můžete jej získat s až 512 GB místa v úložišti a nově jej lze ovládat i dotykovým perem, což představuje novou škálu možností pro kreativní duše. Galaxy Z Flip 3 pak pracuje s 8 GB operační paměti a může mít až 256GB úložiště.

Oba představitele 3. generace skladatelných smartphonů od Samsungu nakonec můžete pořídit v mnoha barevných variantách s různými velikostmi interního úložiště, takže si svůj ideální model vybere opravdu každý.

Bezdrátová sluchátka s inteligentním tlumením okolí

Společně s novou řadou ohýbatelných mobilních telefonů Samsung představil i novou řadu svých ikonických bezdrátových sluchátek s oblíbeným zakřiveným tvarem Samsung Galaxy Buds 2. Ty svým uživatelům poskytnou ten nejčistší zvuk, ať už s nimi chtějí poslouchat rap, rock nebo třeba klasiku. Zároveň obsahují kvalitní mikrofon, takže s nimi lze pohodlně a bezstarostně volat. Nespornou výhodou Galaxy Buds 2 je pak třístupňové tlumení okolních zvuků pomocí technologie Active Noise Cancellation. Ta zajistí, že neuslyšíte vůbec nic krom zvuku ze sluchátek, pokud si to přejete. Pokud naopak chcete poslouchat nebo volat a přitom být v obraze o tom, co se děje kolem vás, můžete si zvolit jinou úroveň a okolí uslyšíte hezky čistě.

Inteligentní hodinky

Nakonec Samsung ukázal i novou generaci chytrých hodinek Galaxy Watch 4. Na těch vůbec poprvé představil nový operační systém Wear OS™ vytvořený ve spolupráci se společností Google. Samsung pak hodinky vybavil zbrusu novými funkcemi na sledování zdravotního stavu uživatele, který si bude moct kdykoliv změřit tlak, monitorovat stav kyslíku v krvi, nebo se dokonce podívat na to kolik procent jeho tělesné stavby tvoří kosterní svalstvo, voda či tuk. S tím jdou ruku v ruce nové fitness funkce pro co nejlepší přehled o své fyzické aktivitě či monitoring spánku.

Hodinky Galaxy Watch 4 lehce spojíte se svým mobilním telefonem, takže skrz ně budete moci přijímat či odmítat hovory, a to i pouhými pohyby zápěstí. Zároveň v sobě mají 16 GB interního místa, takže do nich můžete stahovat svou oblíbenou hudbu, podcasty či aplikace z Obchodu Play, jako jsou třeba Spotify, Mapy Google, Adidas Running a mnoho dalších. Díky propojení s funkcí Google Pay hodinkami pak lehce kdekoliv zaplatíte. A aby toho nebylo málo, dali si v Samsungu záležet i na designu, takže váš nový módní doplněk nebude vypadat jako nástroj z jiné galaxie, ale jako elegantní hodinky schovávající spoustu zajímavých funkcí, které se budou hodit k jakémukoliv vašemu outfitu. Hodinky Galaxy Watch 4 jsou navíc k dostání v několika verzích.

Dáreček k předobjednávce

Třešničkou na dortu je pak dárek pro ty, kteří si některý z nově představených produktů od Samsungu objednají ještě před oficiálním spuštěním, tedy do 26. srpna 2021 23:59. K hodinkám dostanete duální bezdrátovou nabíječku Samsung v hodnotě 1599 Kč. K předobjednávce mobilních telefonů Galaxy Z Flip 3 5G a Galaxy Z Fold 3 5G pak získáte službu Samsung Care+ na rok zdarma a možnost výkupu starého zařízení s bonusem až 10 000 Kč. K modelu Galaxy Z Fold 3 5G obdržíte navíc ještě flipové pouzdro, dotykové pero S Pen a 25W cestovní nabíječku.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit