Nikým nepochopený a životem vláčený upír smutně posedává na schodech potemnělé uličky, když tu si najednou všimne jasně svítící reklamy na nejvýkonnější mobilní fotoaparát. Rázem je svět úžasnější: upír vezme svůj smartphone do ruky a začne fotit úžasné noční selfie a krátká videa, která ihned sdílí na upíří seznamce. Výsledek na sebe nenechá dlouho čekat: v nočním klubu ho vyhledá upírka, která ho objevila právě na seznamce…

Krátkou parodií na horor, kterou režisér Matyáš Fára natočil s kameramanem Tomášem Uhlíkem na mobilní telefon Samsung Galaxy S22 Ultra, demonstruje značka Samsung skvělé vlastnosti nového fotoaparátu Nightography. Díky němu je možné i v noci vytvářet fotografie a videa stejně jako za denního světla, takže svého uživatele nijak neomezuje. Hororem inspirovaný klip připravil štáb o 35 lidech a hlavní role v něm ztvárnili “neherec” Jan Svoboda a známá česká tatérka Bára Cielecká alias Duhovka.

„Natáčení na mobil pro mě byla úplně nová zkušenost. Nevěděl jsem, co od něho čekat, ale nakonec se prakticky nelišilo od klasického natáčení na kameru,“ prozradil Jan Svoboda, který se v klipu proměnil v upíra, co hledá novou přítelkyni. Upír ve spotu fotí selfie na noční ulici, v baru, natáčí noční život a fotografuje se s dalšími lidmi v klubu. Tedy přesně to, co od svého smartphonu očekávají mladí uživatelé, ale zatím jim to neumožňovaly omezené možnosti nočních režimů fotoaparátů.

Matyáš Fára má s natáčením podobných spotů bohaté zkušenosti. Má za sebou reklamy pro značky jako Škoda, Pilsner Urquell, Puma, Vodafone, či Jägermeister apod. Mladý režisér skvěle kombinuje vizuální detaily s filmovým vyprávěním.

Samsung Galaxy S22 Ultra představuje nejvyšší model z letošní řady prémiových smartphonů Galaxy S22 a patří mezi to nejlepší ve světě smartphonů. Profesionální fotoaparát Nightography přichází s mobilní fotografickou revolucí. Ostré a jasné snímky tak pořídíte i ve zhoršených světelných podmínkách. Díky obřím snímačům a pixelům měnícím tvar tak budou i noční záběry vždy prosvětlené a ostré.

Advertorial

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit