Pomalu ale jistě se blíží podzim a s ním i čas na koupi nových tenisek. Fanoušci značky adidas přitom mohou jásat, jelikož německá firma si pro svou kolekci podzim/zima 2021 připravila známou, nicméně zároveň i speciální záležitost. Je jí nová varianta ikonické řady Forum, která se díky svému nezaměnitelnému stylu stala legendou mezi teniskami.

Adidas samozřejmě nespí na vavřínech a jde s moderní dobou. V ní se totiž spoustu nových módních stylů dostává do společnosti mezi ostatní prostřednictvím několika málo osob, které využívají svůj dar pro to vypadat dobře i svoji získanou vlivnost k prosazování nových a neotřelých stylů oblékání. Díky těmto lidem si tak prakticky každý ve společnosti přijde na své a může si sám najít svého oblíbence, který je mu inspirací v oblékání. Tenisky z nové kolekce jsou proto inspirovány těmito kulturními trendsettery, kteří mají schopnost měnit budoucí styl a diktovat tempo hry. Nejnovější kolekce Forum také na dálku podporuje mladou generaci v otevřeném přístupu k životu a s ním spojenou možností vlastního rozhodování a snahy experimentovat s novými nápady.

Radost z amatérského sportu a forma sebevyjádření

Skrze tuto kolekci také adidas oslavuje ryzí radost z amatérského sportu, odkud vlastně samotný model Forum pochází. Svoje kořeny totiž tenisky mají na basketbalových hřištích, odkud se postupem času dostaly i do ostatních koutů kultury a napomohly procesu jejího formování. Díky tomu se z těchto tenisek stala módní ikona i nadčasová klasika, o čemž vypovídá její přítomnost v řadách umělců, hudebníků, návrhářů, představitelů místních komunit apod. Do jisté míry Forum představují jistou formu sebevyjádření a vizualizace sebe samotného. Tvářemi kampaně pro tuto kolekci se mimochodem stali například britští umělci Slowtai a Beadbadoobee. V českém rybníčku jsou to například 22 letá zpěvačka Annet Charitonová aka Annet X, rapper Moneyjak, Petra Mácová, Gabi Heclová nebo youtuber Kovy.

Stejně jako mnoho modelů dnešní doby i módní průmysl jako takový, je i kolekce Forum inspirována módou osmdesátých let. Ikonické tenisky přitom přináší všechny klasické prvky, které modely v low a mid provedení odjakživa zdobí. Můžeš se proto těšit na signature odnímatelný pásek na suchý zip, svršek s luxusní bílou kůži, gumovou podrážku vzdávající hold sportovním kořenům a tmavě modré akcenty a detaily. Pokud chceš vidět tenisky v akci, mrkni na photoshoot z dílny Kuby Zemana.

foto: Kuba Zeman

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit