Umělecká fotografka, Gabriela Oravová, která přesahuje svou kreativitou hranice běžné fotografie, je k vidění na výstavách ve švýcarském Curychu, italském Terstu a trvale v galerii umění v belgickém Bruselu. Její dílo svědčí o úspěchu současné české a slovenské fotografie v zahraničí.

Gabriela Oravová je umělecká fotografka trvale žijící v Belgii a bývalá absolventka Filozofické fakulty UK v Praze.

Mezinárodnímu úspěchu vděčí své umělecké fotografické práci, za kterou získala řadu ocenění a byla prezentována na výstavách a v galeriích v Evropě a USA. Pro její činnost je charakteristická černobílá fotografie s minimalistickou kompozicí, která ji umožňuje zaměřit se na příběh a vyprávění.

Zkoumáním hranic běžné reality, ráda zpochybňuje myšlenku fotografie jako média “skutečného” světa a zároveň odhaluje nové vize a možnosti interpretace v rámci běžné fotografie. Odkazuje na hlubší vnímání reality, kde se materiální svět stává relativním, inklinující k surrealistické estetice. Dílo se vyznačuje poetickým významem s určitou záhadností a nejednoznačností a svědčí o pozorování reality s vizionářským nadhledem, objevujícím její širší význam. Umělecká tvorba Gabriely Oravové nese osobní výraz, ale má zároveň univerzální význam.

Její fotografická práce bude vystavená od 25. do 29. srpna 2021 ve švýcarském Curychu v rámci výstavy SWISSART EXPO a rovněž do konce srpna na fotografickém festivalu TRIESTE PHOTO DAYS v italském Terstu, kde se Oravová úspěšně umístila v rámci mezinárodní fotografické soutěže. Její stálá expozice je k vidění v belgické galerii moderního umění BALTHASAR BRUSSELS v historickém centru Bruselu.

Website: https://gabrielaoravova.wixsite.com/photography
Instagram: https://www.instagram.com/gabriela.oravova/

Advertorial

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit