Už tento čtvrtek se na pražském Střeleckém ostrově bude od 13:00 oslavovat Evropa a Czechmag bude jako hrdý partner u toho. Akce s názvem Koncert pro Evropu se uskuteční při příležitosti Dne Evropy, jubilejního patnáctého výročí vstupu České republiky do EU a blížících se voleb do Evropského parlamentu. Přednášky, originální hry i soutěže. Chybět nebudou ani hudební vystoupení takových hvězd jako je Milan Svoboda & Pražský Big Band, Ondřej G. Brzobohatý, Matěj Ruppert nebo Prago Union. Vstup je pro všechny zdarma a určitě si vybereš i ty.

Pomyslné brány ostrova se otevřou v jednu hodinu odpoledne. V chill out zóně si můžeš zahrát například pétanque, kuželky spinn lader, mikádo nebo vikingskou hru Kubb. Půjde o ideální místo, kde se příjemně zabavíš a zároveň poznáš ostatní evropské země skrze jejich národní hry.

Neméně zajímavá pak bude třeba animační kino dílna. Na třech stanovištích se budou vytvářet animované filmy tematicky přizpůsobeny Evropské unii. Milovníci historie zajisté ocení představení, kdy živí lidé ztvárňují činy historických postav. Neméně zajímavý program nabídnou také informační stánky českých a evropských institucí, ambasád členských zemí EU i nevládních organizací.

Návštěvníky čekají dvě moderované diskuze Café Evropa se zajímavými hosty. První debata s diskutujícími jako je dobrodruh Miki Škoda či cestovatel Matouš Vinš začne ve čtyři hodiny odpoledne a bude se věnovat cestování po Evropě. O hodinu později přijde na řadu diskuze na téma „15 let spolu“, které se zúčastní eurokomisařka Věra Jourová, ministr zahraničních věcí ČR Tomáš Petříček a primátor hlavního města Prahy Zdeněk Hřib.

 

Hudební část programu. Odstartuje ho koncert kapely Circus Problem v rytmech ska, reggea, balkan a world music. S Prago Union vystoupí rapper Kato. Akce vyvrcholí Koncertem pro Evropu, který nabídne vystoupení Milana Svobody & Pražského Big Bandu s netradičním repertoárem k příležitosti oslav patnácti let členství České republiky v Evropské unii. Společně s ním vystoupí zajímaví hosté jako multitalentovaný umělec Ondřej G. Brzobohatý, frontman skupiny Monkey Bussiness Matěj Ruppert, charizmatická zpěvačka Žofie Dařbujánová, legendární zpěvák Peter Lipa, multiinstumentalista Jiří Stivín nebo všestranný hudebník Luboš Andršt.

Koncert pro Evropu proběhne ve čtvrtek 9. května na Střeleckém ostrově v Praze. V rámci ní bude zřízena speciální zastávka Evropská na mostě Legií. Vstup je pro všechny zdarma. Více info na www.15let.eu. Neseď doma a doraž! Vidíme se tam.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit