Česká módní značka ODIVI představí v rámci Mercedes-Benz Prague Fashion Week svou novou kolekci na jaro/léto 2017 s názvem Teleport. Iva Burkertová znovu přizvala ke spolupráci Jakuba NobodyListen Stracha, který má na svědomí pánskou část kolekce a unisex modely, které kontrastují s ženskou jemností ODIVI. Motivem kolekce je zrychlující se tempo všude kolem nás a zároveň pomíjivost času, který nám prokluzuje mezi prsty.

„Don’t waste my time“!

Rychlost, pomíjivost, pohyb v čase – teleport kamkoliv a kdykoliv, únik od rychlého tempa a hledání směru, to vše najdeme v kolekci ODIVI SS17 Teleport, na které se i tentokrát podílel DJ a producent NobodyListen. Motiv času a pohybu v něm je patrný z celé řady symbolů. Trika, topy nebo plavky nesou kříž, který představuje kompas a hledání cesty. Na některých kusech se pak objevují výšivky „teleport“ a „too late“ a stejné tisky, které pro ODIVI vytvořil grafický designér Andreas Gold. „Čas je pro nás zásadním životním elementem, který nás provází na všech cestách. Konfrontace módního světa a úniků z něj je pro mě osobně strašně důležitá, proto se co nejčastěji snažím zpomalit, ale někdy nezbývá než naskočit zpět do rozjetého vlaku“, říká k inspiraci Iva Burkertová.

Zatímco Jakubova část mixuje černou a oranžovou a nezapře streetwear, ta Ivy pracuje s růžovou, bílou a černou a přináší do kolekce typickou ODIVI jemnost. Dohromady pak tvoří ucelenou řadu, ve které nechybí mix sportovních a street kusů jako jsou mikiny, trika, kalhoty nebo šusťáky, ale ani šaty, plavky nebo body. Kromě oblečení obují tentokrát modelky boty Nike s vlastním ID Ivy a Jakuba.

Celá kolekce opět mixuje materiály, tentokrát nechybí samet, teplákovina nebo šusťák, využívá i kostýmních materiálů, které se úplně běžně nepoužívají.

I tentokrát přizvala Iva Burkertová ke spolupráci další značku – kolekci ODIVI SS17 totiž doplní vlastními ponožkami od Flashtones v bílé, černé a růžové, které budou k dostání online na www.odivi.cz.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit