Audiokniha ze série Orla začíná prvním titulem Pod znakem Orla, který na začátku školního roku vydává Audiotéka. Vyprávění o vojácích v římské legii popisující armádu, politický boj a také boj člověka jako vojáka. Historie starého Říma přímo do uší, kde být vojákem je nade vše. Strhující popis bitevních scén a postav načetl Marek Holý.

Život v římské legii a dva hrdinové, kteří mají leccos společného, ale na druhou stranu i rozdílného. Oba vojáci, jeden vysloužilý a zkušený, a druhý nováček ve vojenských řadách. Cato, otrok, který se připojil k legii a veterán Marco s mnoha zkušenostmi v boji. Příběh začíná v roce 42 našeho letopočtu. Začátek v Germánii a pozdější invazi do Británie, kde se schyluje k velké bitvě. Věrnost, láska, násilí, hrdinství a přátelství zasazené do úchvatného pozadí bojující římské říše. Po dlouhém pochodu na západ musí Cato a Marco splnit zvláštní úkol, díky němuž proniknou do nejhlubších tajů spiknutí.

S tímto autorem jsem se setkal poprvé, ale musím říct, že je to napínavé čtení a takový snad bude i poslech audioknihy.  Těším se a jsem rád, že audiokniha bude mít pokračování v podobě dalších dílů audioknihy.  Není to poprvé, co načítám audioknihu, je to moje čtvrtá, takže si to už užívám. Ale i díky tomu, že audiokniha Pod znakem orla je spíše odpočinkovější, na rozdíl od těch předchozích. Ale to neznamená, že bych se na ni nepřipravoval jako na ty předchozí. Ta příprava doma je stejně důležitá, jako samotné čtení ve studiu“, řekl k audioknize její interpret Marek Holý.

Pod znakem orla

Autor: Simon Scarrow

Interpret:  Marek Holý

Délka:  12h 44 min

Režie a zvuk: Miloš Vrána

Kategorie: Zahraniční literatura; Dobrodružné romány; Dějiny a historie

Typ: Audiokniha kompletní

Cena:  249,- Kč

Odkaz na audioknihu: http://audioteka.com/cz/audiobook/pod-znakem-orla

Ukázka z audioknihy:  http://bit.ly/audiokniha_podznakemorla