Sziget festival konečně zveřejnil aftermovie z letošního ročníku a jen pár dní na to přispěchal rovnou s prvními jmény na příští léto.

Festivalu je čím dál častěji vytýkáno, že se snaží zaměřit hlavně na náctileté fanoušky mainstreamové hudby. A oznámená jména jako Ed Sheeran, The 1975 nebo Martin Garrix to na první pohled potvrzují. Nicméně festival tentokrát víc jak minule na kritiku odpovídá našlapaným line-upem plným jmen, která na velká pódia tak úplně nepatří.

Hlavně se přidalo na kvalitních tanečních rytmech. Mix moderního soulu a elektroniky v podání Jungle nebo shoegaze partička Parcels roztancují nedělní den. Představí se též elektronická dua Maribou State a The Blaze, která stále marně očekáváme v Praze. Kodaline se po dvou letech vrací se svými dojemnými indie baladami, kterými rozezpívali tisíce lidí v už legendárním A38 stanu. A svojí melancholií nás zasáhne Florence + The Machine, jež letos vydala kritiky oceňované album High As Hope.

Hlavně se ale na festival vrací v posledních letech čím dál opomíjený rock. Důkazem jsou budiž britští Catfish & The Bottlemen, Yungblud, Of Mice & Men a hlavně Foo Fighters, kteří celý festival zakončí. Popový fanoušci ale nemusí mít strach. Mezi první oznámené headlinery se probojovali Twenty One Pilots. A svůj speciální pop předvedou Chvrches, kteří reprezentují tu alternativnější část pop music, nebo stále rostoucí hvězda Alma.

Sedmi denní Sziget festival se bude konat od 7. do 13. srpna na ostrově uprostřed Budapešti. Stále si ještě můžeš koupit levnější early bird vstupenky na celý týden a nebo jen na dny, které tě nejvíc lákají. A jestli jsi ještě na Szigetu nebyl a máš strach utratit tolik peněz za “krok do neznáma”, tak tě možná přesvědčí náš srpnový report.

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?

CZECHMAG STORE