Prach, smažící se těla na slunci a kocovina po ránu. Asi tak by se dal shrnout první den Sziget festivalu, který navštívilo až 95 tisíc lidí.

Jako každý rok, tak i tenhle se budeme snažit o co nejkvalitnější obsah z tohohle neskutečného týdne, ale buďme k sobě upřímní… kvalita reportů se bude odvíjet od stavu našich jater. 7 dní v kuse. 7 dní protančených až do morku kostí. Kdo tohle jednou přežije, zvládne už všechno.

A že včera bylo na co tančit. Techno aréna Colloseum začala hrát už v poledne, ale bohužel to nejlepší v podobě bláznů FJAAK si schovala až na noc. Ve stejnou chvíli totiž o pár minut dál hráli The Blaze. Francouzské duo melancholického dance hallu si diváky podmanilo svojí show, ale i virálními hity.

Celkově Frantíci včera bodovali. A to hlavně díky one woman performance Jain, která si jen se svým stojánkem dokázala podmanit celou louku pod hlavním pódiem a její zombie tanec by rozhýbal i mrtvý. Kromě náctiletých fanynek Eda Sheerana, které se odmítaly zůčastnit jakékoliv davové participace a čekaly bezostyšně jen na svého idola. A jaký byl? Díky o půl hoďky zkrácenému setlistu, než zazněl v Praze, prostor dostaly hlavně rychlejší songy. A tak by bylo pokrytecké, kdybych tvrdil, že je to jen komerční s*ačka. To možná i je, ale určitě se najdou videa, jak si u nich vyzpívám hlasivky. Navíc je to sympaťák a frajer, co si budeme říkat.

Díky našemu nasazení a přešlapování v press centru už od 10h ráno, mohl jít Fanda fotit pod pódium a naštvat tak velká média, co si mohla vlasy vytrhat, že jsme možnost fotit tuto mega star dostali zrovna my místo nich.

Kodaline na pódiu představili světla ve tvaru vagín s klitorisem a Michael Kiwanuka si získal srdce všech při závěru svého setu. Kdo sleduje minisérii Big Little Lies, tak tenhle týpek zpívá tu úvodní píseň.

Kromě focení a tančení, jsme se taky váleli na pláži a hráli karty, jedli vše, co nám přišlo pod ruku, vypili, co se dalo, a dnes ráno jen bědovali, kolik tisíc jsme tu už utratili. První den jsme i přes to zvládli se ctí a musíme hrdě prohlásit, že jsme rádi být zase po roce zde.

Jinak sleduj další dění na instagramu @czechmag!

foto: @fanda_majer

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit