Prach, smažící se těla na slunci a kocovina po ránu. Asi tak by se dal shrnout první den Sziget festivalu, který navštívilo až 95 tisíc lidí.

Jako každý rok, tak i tenhle se budeme snažit o co nejkvalitnější obsah z tohohle neskutečného týdne, ale buďme k sobě upřímní… kvalita reportů se bude odvíjet od stavu našich jater. 7 dní v kuse. 7 dní protančených až do morku kostí. Kdo tohle jednou přežije, zvládne už všechno.

A že včera bylo na co tančit. Techno aréna Colloseum začala hrát už v poledne, ale bohužel to nejlepší v podobě bláznů FJAAK si schovala až na noc. Ve stejnou chvíli totiž o pár minut dál hráli The Blaze. Francouzské duo melancholického dance hallu si diváky podmanilo svojí show, ale i virálními hity.

Celkově Frantíci včera bodovali. A to hlavně díky one woman performance Jain, která si jen se svým stojánkem dokázala podmanit celou louku pod hlavním pódiem a její zombie tanec by rozhýbal i mrtvý. Kromě náctiletých fanynek Eda Sheerana, které se odmítaly zůčastnit jakékoliv davové participace a čekaly bezostyšně jen na svého idola. A jaký byl? Díky o půl hoďky zkrácenému setlistu, než zazněl v Praze, prostor dostaly hlavně rychlejší songy. A tak by bylo pokrytecké, kdybych tvrdil, že je to jen komerční s*ačka. To možná i je, ale určitě se najdou videa, jak si u nich vyzpívám hlasivky. Navíc je to sympaťák a frajer, co si budeme říkat.

Díky našemu nasazení a přešlapování v press centru už od 10h ráno, mohl jít Fanda fotit pod pódium a naštvat tak velká média, co si mohla vlasy vytrhat, že jsme možnost fotit tuto mega star dostali zrovna my místo nich.

Kodaline na pódiu představili světla ve tvaru vagín s klitorisem a Michael Kiwanuka si získal srdce všech při závěru svého setu. Kdo sleduje minisérii Big Little Lies, tak tenhle týpek zpívá tu úvodní píseň.

Kromě focení a tančení, jsme se taky váleli na pláži a hráli karty, jedli vše, co nám přišlo pod ruku, vypili, co se dalo, a dnes ráno jen bědovali, kolik tisíc jsme tu už utratili. První den jsme i přes to zvládli se ctí a musíme hrdě prohlásit, že jsme rádi být zase po roce zde.

Jinak sleduj další dění na instagramu @czechmag!

foto: @fanda_majer

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?