Co vše si člověk představí pod technem? Tmu, mlhu, výjevy jak z pekla a špinavé podzemní prostory. Techno se ale překvapivě může konat i přes den pod otevřeným nebem. V zahraničí už běžná věc, ale v Česku si na to teprve zvykáme.

Akce pod Stalinem urazily dlouhou cestu. Pražáci i turisti si na ně už zvykly a v houfném počtu na ně chodí. Jenže i ty už jsou spíše k večeru, kdy se později pod závanem tmy nemusí návštěvníci stydět za svoje taneční pohyby.

Zbytek akcí, které se konají ve dne na zájmu Pražáků dost ztrácí (například UP Festival by mohl vyprávět). A tak pořadatelé přicházejí o motivaci vůbec nějakou podobnou akci zorganizovat. O to víc je osvěžující, kdy se do toho nakonec někdo rozhodne i tak jít. A tím jsou třeba Harmony společně s Nite Vibes.

Už minulý rok uspořádali společně ve staré vypuštěné nádrži v Braníku párty, kterou lidi nakonec zaplnili. Nádrž obrostlá zelení, schovaná kousek pod železničním mostem posloužila jako skvělá kulisa k pravému letnímu mejdanu, kdy drinky tekly proudem, těla se potila ve vedru a závan vzduchu spíš obstarávali DJs s industriálními zvuky. Většina tak zapomněla, že je na ně vidět, a oddala se několika hodinové denní rave party.

To vše nakonec bylo tak speciální, že se kluci rozhodli letos akci zopakovat v sobotu 10. srpna. Kromě svých rezidentů, jakými jsou Alfred Czital, nrmn nebo Silhouette, si též pozvali japonského DJ SO. Kromě drinků budou na místě i stánky s gruzínskou kuchyní nebo hummusem, odpočinek ve formě posezení na matracích uprostřed keřů a o celou atmošku se postarají Famáci z Blok_4.

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?