Únikové hry zažívají v posledních letech veliký boom a těší se stále větší popularitě. Jejich historie se začala psát kolem roku 2007, kdy se tento fenomén zrodil v Japonsku, ale blesku rychle se rozšířil do celého světa. A o co vlastně jde?

Cíl: Únik

Jak už název napovídá, v únikové hře jde zpravidla o jedno – dostat se v určeném čase z jedné či více místností. Ačkoliv to na první pohled zní jednoduše, opak je pravdou. Ke splnění tohoto úkolu musíte vyřešit celou řadu logických hádanek, objevovat skryté předměty a nápovědy, které vám ukáží další cestu. Řada indicií bývá ovšem zavádějících a lze je použít více způsoby, což pochopitelně celý postup značně komplikuje a dělá z něj opravdu náročnou záležitost.

A i když se bavíme o únikových hrách, jejich hutná atmosféra, vybavení autentickými rekvizitami a prostředím, zvukové efekty a neznámé prostředí moc hravé nejsou. Prostory pro realizaci únikových her se rekrutují z řad bývalých průmyslových hal, skladů, sklepů, narazit ovšem můžeme i na speciálně upravený pokoj v panelákovém bytě.

Pro ještě lepší efekt a autentičnost je řada únikových her tematických a vztahují se k nějakému příběhu, historické události či postavě z filmu nebo literatury.

Bezvadný tip na dárek

Zní to lákavě, že? A věřte tomu, že tuto zábavu si nejlépe užijete v kolektivu – s kamarády, rodinou, nebo kolegy z práce. Ano, úniková hra může být dokonalé zpestření narozeninové oslavy, teambuildingová aktivita, odměna pro vzorné žáky, nebo prostě jen relaxace, díky které si dokonale vyčistíte hlavu a otestuje svoje schopnosti, znalosti a kombinační myšlení.

V naší nabídce máme široký výběr tematických únikových her různé obtížnosti, vhodných pro soutěžící všeho věku – dětem můžete pomáhat vy sami, nebo některý z našich koučů. A proč si rovnou nezkusit překonat rekordní čas úniku některé z místností? 

Pokud vás tato myšlenka zaujala, máme pro vás možnost zakoupení dárkového poukazu (osobně, nebo poštou), prostřednictvím kterého získáte nejen skvělý a originální dárek, ale hlavně nezapomenutelný zážitek a spoustu zábavy pro vás, vaši rodinu a přátele.

Článek je reklamní sdělení

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit