Únikové hry zažívají v posledních letech veliký boom a těší se stále větší popularitě. Jejich historie se začala psát kolem roku 2007, kdy se tento fenomén zrodil v Japonsku, ale blesku rychle se rozšířil do celého světa. A o co vlastně jde?

Cíl: Únik

Jak už název napovídá, v únikové hře jde zpravidla o jedno – dostat se v určeném čase z jedné či více místností. Ačkoliv to na první pohled zní jednoduše, opak je pravdou. Ke splnění tohoto úkolu musíte vyřešit celou řadu logických hádanek, objevovat skryté předměty a nápovědy, které vám ukáží další cestu. Řada indicií bývá ovšem zavádějících a lze je použít více způsoby, což pochopitelně celý postup značně komplikuje a dělá z něj opravdu náročnou záležitost.

A i když se bavíme o únikových hrách, jejich hutná atmosféra, vybavení autentickými rekvizitami a prostředím, zvukové efekty a neznámé prostředí moc hravé nejsou. Prostory pro realizaci únikových her se rekrutují z řad bývalých průmyslových hal, skladů, sklepů, narazit ovšem můžeme i na speciálně upravený pokoj v panelákovém bytě.

Pro ještě lepší efekt a autentičnost je řada únikových her tematických a vztahují se k nějakému příběhu, historické události či postavě z filmu nebo literatury.

Bezvadný tip na dárek

Zní to lákavě, že? A věřte tomu, že tuto zábavu si nejlépe užijete v kolektivu – s kamarády, rodinou, nebo kolegy z práce. Ano, úniková hra může být dokonalé zpestření narozeninové oslavy, teambuildingová aktivita, odměna pro vzorné žáky, nebo prostě jen relaxace, díky které si dokonale vyčistíte hlavu a otestuje svoje schopnosti, znalosti a kombinační myšlení.

V naší nabídce máme široký výběr tematických únikových her různé obtížnosti, vhodných pro soutěžící všeho věku – dětem můžete pomáhat vy sami, nebo některý z našich koučů. A proč si rovnou nezkusit překonat rekordní čas úniku některé z místností? 

Pokud vás tato myšlenka zaujala, máme pro vás možnost zakoupení dárkového poukazu (osobně, nebo poštou), prostřednictvím kterého získáte nejen skvělý a originální dárek, ale hlavně nezapomenutelný zážitek a spoustu zábavy pro vás, vaši rodinu a přátele.

Článek je reklamní sdělení

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?