Kolik z nás už při sledování oblíbeného filmu nebo čtení zamilované knížky zatoužilo být nejen pozorovatelem a čtenářem, ale také se ponořit přímo do vyprávěného příběhu a být součástí děje? Jistě, lidská fantazie a představivost nezná mezí a nic nám nebrání si jakékoliv dobrodružství vysnít. Jenže jsou místa, kde můžete jít ještě dál a váš vlastní příběh si můžete prožít do slova a do písmene na vlastní kůži.

Dnes potěšíme především fanoušky rychlé akční jízdy, napínavých, až strašidelných momentů a světa čarodějů a kouzel, ale zkrátka nepřijdou ani milovníci sérií Hvězdných válek či Hvězdné brány.

Jako ve filmu

Fenomén únikových her je v současné době znám prakticky každému a tento druh zábavy se právem těší stoupající oblibě a popularitě. Pro ty, kteří jsou touto aktivitou nepolíbeni, v krátkosti nastíníme princip – v daném časovém limitu se musíte za pomoci řešení hádanek a nalézání skrytých předmětů dostat z bodu A do bodu B, zpravidla tedy uniknout z na první pohled nepropustné místnosti.

Co ale odlišuje dobré a průměrné únikové hry od těch skvělých? Především propracované profesionální dekorace, promyšlené interaktivní rébusy, hlavolamy a hádanky a v neposlední řadě audiovizuální efekty, které vás spolehlivě vtáhnou do děje a umocní zážitek. Zkrátka vše, co u nás najdete v míře vrchovaté.

Zombie, nebo kouzla?

A když už jsme u toho děje, naše únikové hry vám mimo jiné umožní prožít dobrodružství na palubě mimozemské kosmické lodi, hledání protilátky na záchranu světa před zombie apokalypsou v podzemní laboratoři, nebo vyloupení trezoru s nedozírnou hodnotou s policí v patách. A celá vaše rodina bude jistě nadšena atmosféru nejpopulárnější únikové hry v Praze v dokonalých kulisách školy magie a kouzel.

Proč tedy zůstávat jen u snění, když můžete vaše oblíbené filmové či knižní příběhy prožít se vším všudy?

Článek je reklamní sdělení

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?