Máte ve vaší domácnosti málo místa, ale sníte o domácí sušičce? Řešením pro vás je spotřebič, který kombinuje pračku se sušičkou. Jedná se o kombinovanou pračku se sušičkou. Pokud se podíváte na celý internet a podíváte se na nabídky různých obchodů, tak zjistíte, že je na trhu opravdu mnoho různých modelů praček se sušičkou. 

Abyste věděli, jak takový model správně vybrat, je dobré vědět s jakými parametry se setkáte. Díky vhodnému návodu budete schopni vybrat tu nejlepší pračku se sušičkou. Při výběru je dobré se také podívat na kvalitní recenzi. Recenze pračky se sušičkou je dobrá k tomu, abyste se dozvěděli o případných problémech s daným modelem kombinované pračky.

Jak vybrat pračku se sušičkou?

Tuto otázku si určitě položila spousta lidí po tom, co se podívali na nepřebernou nabídku různých modelů praček se sušičkou. Podle kterých kritérií je vhodné se tedy řídit? To se dozvíte v následujících několika odstavcích.

Jsou pračky se sušičkou stejně tak efektivní jako oddělené spotřebiče?

Odpověď vás možná překvapí. Nebudeme chodit kolem horké kaše, kombinované pračky se sušičkou nejsou moc energeticky úsporné. Pokud vám jde hlavně o cenovou úsporu při provozu, pak si kupte oddělené spotřebiče. Na trhu lze nalézt velice úsporné spotřebiče, ale ty nikdy nedosáhnou takové efektivity jako dva oddělené spotřebiče.

Také je dobré myslet na to, že u kombinované pračky se sušičkou v případě poruchy nebudete schopni prát ani sušit, kdežto u oddělených přístrojů se nestane, že by se vám najednou porouchali oba dva spotřebiče. Zda si vyberete kombinované řešení nebo oddělené záleží na vašich preferencích a kompromisech, které jste schopni udělat.

Proč si pořídit pračku se sušičkou?

Hlavním důvodem pro většinu lidí je nedostatek místa. Pokud žijete například v malém bytě, tak není možné vměstnat na tak malý prostor zároveň sušičku a pračku. Pračka se sušičkou je tedy vhodným řešením pro lidi, kteří nemají dostatek místa ve svém obydlí.

Pračky se sušičkou: Parametry pro výběr

Na jaké parametry byste se měli tedy při výběru zaměřit? Pojďme si je popsat v následujících několika odstavcích. Věříme, že po přečtení celého článku budete vědět, jak vybrat pračku se sušičkou.

Design pračky se sušičkou

Pro někoho je tento parametr velmi důležitým. Je to tedy jeden z nejdůležitějších rozhodování při nákupu kombinované pračky se sušičkou. Nejprve je třeba zvolit mezi řešením, které je plněné předem nebo horem. Stroje s předním plněním jsou obvykle o něco dražší. Ale jejich užitná hodnota je o něco lepší. Protože jejich plnění je rychlejší a šetrnější k oblečení. 

V závislosti na tom, kam plánujete umístit pračku se sušičkou, je nutné se také dívat i na velikost celého spotřebiče. Velikost spotřebiče nám ovlivní celkový design pračky. Na trhu můžete vybírat z celé řady různých vzhledů a designových řešení. Tento parametr je hodně subjektivním, takže záleží hlavně na vašich preferencích.

Kapacita přístroje

Různé pračky se sušičkou mají rozdílné kapacity. Je důležité také zmínit, že kapacita na praní se liší od kapacity pro sušení. Kapacita v integrované sušičce bývá o něco menší než u integrované pračky. Z toho nám vyplývá, že vyprané prádlo budete muset pravděpodobně sušit na dvakrát, protože pokud plně naplníte pračku, tak se pak celý obsah nevejde do sušičky. Záleží však na vašem vybraném modelu pračky se sušičkou.

Kapacitu pračky se sušičkou vybírejte podle toho, kolik prádla vyperete. Pokud máte větší rodinu, budete potřebovat větší kapacitu na prádlo. Také se nezapomeňte podívat na údaj o kapacitě v sušící části kombinovaného spotřebiče.

Energetická účinnost

Všechny moderní pračky se sušičku musí být certifikovány energetickým štítkem od Evropské Unie. Tento štítek nám udává, jak energeticky náročná je daná pračka se sušičkou. Kombinované pračky se sušičkou budou mít o něco horší hodnocení, protože jejich energetická účinnost je nižší. Doporučujeme vám vybírat modely, které jsou značeny známkou A, která je nejlepší známkou v energetické účinnosti.

Délka sušení

Chcete snížit celkovou dobu schnutí při sušení prádla v kombinované pračce se sušičkou? Je to vše o rychlosti a otáčkách u odstřeďování. Je dobré se tedy podívat na to, jak rychle se točí vaše vyvolená sušička zabudovaná v pračce se sušičkou. Tento fakt je jedním z hlavních faktorů, které určují, jak rychle se usuší prádlo uvnitř pračky se sušičkou. Sušička při rychlosti 1600 ot/min (otáček za minutu) nebo vyšší výrazně zkrátí dobu sušení. Pokud jde o pračky se sušičky, pouze značka Miele nabízí sušičky s rychlostí otáček 1600 ot/min. Nejčastěji si vyberete modely v rozsahu od 1200 do 1400 ot/min. Chcete-li co nejvíce minimalizovat dobu sušení, pečlivě se podívejte na hodnoty, které výrobce udává u odstřeďování.

Velikost pračky se sušičkou

Velikost je asi nejdůležitějším parametrem pro vás, protože pračku se sušičkou si kupujeme zejména kvůli úspoře místa. Většina modelů je velikostně kompaktních. U těchto modelů si můžete vybírat z různých velikostí, proto je důležité si místo, kde bude pračka se sušičkou stát, řádně přeměřit.

Konektivita

Svět chytrých technologií vstoupil i do světa praček se sušičkou. Můžete si tedy vybrat model, ke kterému se můžete připojit pomocí vašeho chytrého mobilu, který používá Android nebo iOS. Tato funkce vám značně ulehčí život, protože díky aplikaci od výrobce budete mít přehled o aktuálním stavu sušení či praní. Dále vám zobrazí i celou řadu dalších užitečných informací. Po čase používání této funkce si nebudete umět představit život bez ní. Logicky jsou modely s touto funkcí o něco dražší.

Příkon u pračky se sušičkou

Příkon u pračky se sušičkou je také důležitým parametrem, protože udává, kolik elektrické energie přístroj spotřebuje ke svému fungování. Rozdílné budou hodnoty pro proces sušení a praní. Na tuto hodnotu se dívejte tehdy, pokud nechcete platit mnoho při provozu tohoto spotřebiče. Některé modely, které jsou levné se mohou po delší době prodražit, protože mají hodně veliký příkon. Příkon se udává ve Wattech a jeho jednotka je „W“.

Spotřeba vody při praní a sušení

Zaměřte se také na parametr spotřeby vody. Voda je mnohem dražší než elektřina. Tudíž tento parametr nepodceňujte, ať nejste na konci roku zaskočeni z vašeho účtu za vodu. Většina výrobců udává spotřebu v litrech za rok. Proto se na tuto hodnotu při výběru zaměřte.

Programy

Stejně tak jako klasická pračka nebo sušička je i pračka se sušičkou vybavena různými programy. Jedná se o kombinaci programů, které znáte. Můžete si vybrat modely, které mají program chytrého praní a dokáží si tak zvážit vaše prádlo a díky tomu přizpůsobit celý proces sušení a prašní. Chytré programy vám nejen ušetří čas, ale i peníze při pravidelném praní a sušení.

Cena spotřebiče

Nezapomínejte na cenu. Na trhu se setkáte s řadou praček se sušičkou, které jsou levné. Ale můžete si vybírat i z modelů, které jsou o něco dražší. Nejlevnější pračku se sušičkou podle srovnávacího portálu Heureka si můžete zakoupit za cenu již kolem 8 000 Kč. Nejdražší pak stojí kolem 40 000 Kč a více. Ale to už se jedná o profesionální přístroje, které ve vaší domácnosti zřejmě nevyužijete. Nejčastěji se setkáte s modely v cenovém rozpětí od 10 000 Kč do 20 000 Kč. Zakoupení kombinované pračky se sušičkou je určitě levnější než zakoupení oddělených spotřebičů.

Jaké jsou nejlepší modely praček se sušičkou?

Srovnávací portál Testino udělal rozsáhlé srovnání jednotlivých modelů praček se sušičkou. Jaké jsou nejlepší modely podle jejich porovnání?

7 nejlepších modelů podle srovnání na Testino

 1. AEG Lavamat 99695HWD
 2. AEG Dualsense L7WBG47W
 3. AEG ÖkoMix L8WBC61SC
 4. LG F70J7HG0W
 5. Candy CSW4 364D/2-S
 6. AEG SensiDry L9WBC61B
 7. Electrolux PerfectCare 700 EW7W447W

S jakými značkami praček se sušičkou se nejčastěji můžete setkat?

Na českém trhu je řada různých značek praček se sušičkou. Abyste měli výběr jednodušší, je dobré se podívat na jednotlivé značky. Vždy si danou značku před výběrem proklepněte, protože některé značky mohou nabízet levné modely, které se v dlouhodobém provozu nemusí vyplatit. Ať už se jedná o poruchy nebo o drahý provoz daného modelu.

Jaké značky praček se sušičkou jsou na našem trhu?

 • AEG
 • LG
 • Whirlpool
 • Candy
 • Samsung
 • Philco
 • Siemens

Samozřejmě se setkáte i s mnoha dalšími značkami, ale zde jsme vám vyjmenovali několik nejčastějších, se kterými se setkáte prakticky ve všech obchodech.

Pár slov na závěr o výběru vhodné pračky se sušičkou

Pokud máte malý prostor pro vaši pračku a sušičku, neznamená to, že nikdy nebudete muset sušit prádlo v sušičce, protože si můžete zakoupit pračku se sušičkou. Vzhledem k tomu, že je stále větší poptávka po pračkách se sušičkou, stále více společností vyrábí tyto kompaktní stroje v dobré kvalitě, které si navzájem umí dostatečně konkurovat. V tomto článku jste se dozvěděli, jak vybrat ten nejlepší model, protože díky konkurenci je vysoká nabídka různých modelů. Doporučujeme vám provést si vlastní průzkum trhu. 

Není dobré impulzivně zakoupit první model, který uvidíte v některé prodejně nebo v obchodě. Pečlivě porovnávejte jednotlivé parametry u různých modelů. Díky tomu si vyberete ten nejlepší model pračky se sušičkou, který vám bude co nejvíce vyhovovat a bude mít přesnou velikost. Je důležité výběr praček se sušičkou řádně promyslet. Na trhu máte k dispozici širokou škálu možností velikostí praček a sušiček, které se velikostí budou hodit do vašeho bytu. 

Myslete také na to, že pračku se sušičkou je nutné dobře udržovat, takže po zakoupení se o váš spotřebič řádně starejte. Při řádně údržbě vám pračka se sušičkou vydrží fungovat klidně i 10 let nebo dokonce i déle. O tom, jak správně udržovat pračku se sušičkou, se dozvíte v přiloženém návodu, který vám byl dodán s vašim novým spotřebičem.

Článek je reklamní sdělení

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit