17. ročník Colours of Ostrava se k nám blíží rychlostí blesku. ⚡ Kromě jmen všech umělců je zveřejněný i kompletní line-up populárního čtyřdenního festivalu. Interprety, které v bývalém areálu hutí, dolů a železáren nesmíte vynechat, najdete v naší TOP 10.

TOKiMONSTA

Sobota 20.7.2019 ~ 23:00 – 00:30
YouTube Music stage

Tip Noje královna hudebního komiksu TOKiMONSTA. Stage name Tokimonsta mladé americké DJky a urban beat producentky Jennifer Lee vzniklo spojením korejského slova králik “toki” a “monster”. Kombinace jemnosti a síly pro ni získala zásadní význam hlavně poté, co se po závažném onemocnění v roce 2016 a následných několika operacích mozku musela znovu naučit chodit, komunikovat a vnímat hudbu. Přesto se v roce 2017 stala první americkou producentkou asijského původu s nominací na Grammy za nejlepší taneční/elektronické album. Atmosféra celého alba “Lune Rouge” je postavená na citlivé elektronice a hip-hopových beatech.

Lola Marsh

Čtvrtek 18.7.2019 ~ 20:15 – 21:15
glo™ Fresh stage

Izraelské indie popové duo zpěvačky Yael Shoshana Coehn a kytaristy Gil Landau si hned na začátku kariéry získalo velkou přízeň médií. Zárukou úspěchu je pro Lola Marsh kombinování kytarové melodie s hlubokými, vřele-nostaligickými vokály krásné Yeal aka Pelenope Cruz. Debutový single “Sirens” se stal krátce po zveřejnění jednou z deseti nejvirálnějších nahrávek v USA. Do svých soundtracků kapelu zařadilo několik filmů a televizních seriálů. Jedním z nich je i “Criminal” s Kevinem Costnerem a Gary Oldmanem.

Florence + The Machine

Středa 17.7.2019 ~ 22:45 – 00:00
Česká spořitelna stage

Pokud ještě váháte, na jaké interprety na Colours, s Florence + The Machine rozhodně nešlápnete vedle. Hrstku lidí, kterou svým hlasem ještě britská poprocková zpěvačka neuhranula dostanou silné emoce Florence naživo. Na koncertech se jako jedna z mála zpěvaček nebojí blízkého kontaktu se svými fanoušky. O své hudbě říká: “Chci, aby moje hudba zněla, jako když se vrhnete ze stromu nebo z vysoké budovy. Nebo jako když vás vtáhne pod hladinu oceán a vy nemůžete dýchat. Je to něco, co vás obklopí, pohltí a zcela naplní. A vy buď vybuchnete nebo zmizíte.” Není divu, že je tahle excentrická kapela pro mnohé zaručeným “Best of the Fest”.

David August

Čtvrtek 18.7.2019 ~ 22:45 – 00:00
YouTube Music stage

Německý producent David August otřásl královstvím elektroniky už v roce 2013 se svou debutovou koláží “Times”. Mixuje v ní senzitivní techno s jazzovými sóly. Jeho beaty mají sílu pohlcovat evropské kluby, stejně tak ale například vyprodat tři koncerty v Berlíně s německým symfonickým orchestrem. Zkuste si pustit jeho nejslavnější skladbu Epikur. Budete se cítit jako absolventi průletu kosmickým nekonečnem.

Středa 17.7.2019 ~ 20:00 – 21:00
Česká spořitelna stage

Celým jménem Karen Marie Aagaard Ørsted svůj styl popisuje jako přirozený mix electra, indie-popu, soulu a zvuků ulice. Přestože třicetiletá MØ ovlivnila globální popový mainstream, její projev stále vyniká punkovou uvolněností. V dánštině zkrácené inicály MØ znamenají “dívka”. To přesně odpovídá zpěvaččině touze zůstat věčně mladou a bezstarostnou, nadobro mimo společensko-politickou realitu. Svým projevem se snaží nabourat jakoukoliv upjatost a konzervativní styl života. Kromě australské raperky Iggy Azalea MØ spolupracovala také s elektrizujícím tandemem Major Lazer & DJ Snake na ikonickém singlu “Lean on”.

Amber Run

Sobota 20.7.2019 ~ 19:00 – 20:00
glo™ Fresh stage

Britská indie rocková skupina Amber Run rozhodně není žádný typický uplakaný Uni boy band, který byste možná čekali. Texty kapely v sobě sice mají hodně smutku, Amber Run ale umí pracovat i s jinými trumfy. Těmi jsou silné, upřímné a niterné emoce. V obou albech kapely “Jantare utíkej” uslyšíte svěží filmový pop s introspektivním náladovým elektronickým podtónem. Na hudební scéně může Amber Run připomínat pomyslný mezičlánek mezi Coldplay a Alt-J.

ZAZ

Sobota 20.7.2019 ~ 18:45 – 19:45
Česká spořitelna stage

Živelnou Francouzku Zaz nejspíš všichni známe díky proslulému songu “Je veux”, kde zpívá o všem, co chce. Kromě lásky, štěstí a dobré nálady ale Zaz, vlastním jménem Isabelle Geffroy, zatoužila i pomáhat, a tak založila neziskovou organizaci Zazimut s cílem rozvíjet vzdělání. Jakožto umělkyně, která si v Paříži vydělávala na ulicích a současnou popularitu si na koncertech tvrdě oddřela, v sobě Zaz nezapře zdravou dávku sociálního cítění. Svět Zaz okouzlila svým nakřáplým hlasem a písničkami, kde snoubila šanson, gypsy jazz, melodický pop a rock.  Poloviční Španělka se nebojí experimentovat ani s prvky latino. To je slyšet i v jednom z posledních chansonů Qué vendrá.

Rosborough

Pátek 19.7.2019 ~ 17:00 – 18:00
glo™ Fresh stage

Zpěvák a skladatel Glenn Rosboroughze severoirského Londonderry by měl na letošním ročníku Colours představit své debutové album. To byste si, pokud se trochu chcete vrátit v čase a místě, neměli nechat ujít. Náladou totiž britská úderná hudba připomíná soundtracky filmu Billy Elliot, Trainspotting nebo This is England. Přesvědčte se sami.

Years & Years

Pátek 19.7.2019 ~ 22:15 – 23:30
Česká spořitelna stage

Years & Years je britská elektropopová skupina s příměsí R&B a house elementů 90. let.  Hlavní postavou tria je zpěvák, klávesista a herec Olly Alexander, který dnes patří k nejvlivnějším queer divám. O své orientaci poprvé promluvil na festivalu v Glastonbury. Dokumentem “Growing Up Gay” pak veřejnosti otevřel/přiblížil i své mládí provázeném šikanou, depresemi a bulimií. Na loňském Go Award při přebírání ceny v kategorii Live Act Of The Year Olly řekl: “Let’s let our men be happy, be sad, be trans, be questioning, be bisexual, be non-conforming, be feminine, be masculine!”

Kronos Quartet

Čtvrtek 18.7.2019 ~ 18:00 – 19:00
Cylinders Gong stage

Téměř 50 let vyvádí Kronos Quartet z omylu všechny, kdo si za smyčcemi představují upjaté hudebníky ve fracích. Kronos Quartet se totiž nebojí experimentovat s moderní klasikou, avantgardou, minimalismem, folkem, rockem ani popem. Na jejich koncertech se tak objevili David Bowie, Björk, Paul McCartney a Allen Ginsberg. Houslista a leader kvartetu David Harrington tvrdí, že právě nepovrchní a bezpředsudková spolupráce s mnoha světoznámými skladateli a hudebníky z Afriky, Blízkého východu, Indie, Sibiře, Balkánu nebo Mexika stojí za jejich úspěchem. Kronos Quartet získal řadu významných cen, mezi nimi i několik ocenění Grammy. Soundtracky nahráli pro filmy Rekviem za sen, 21 gramů a Fontána.

Za zmínku určitě stojí i další jména – islandský multiinstrumentalista Ólafur Arnalds, populární skotský písničkář Lewis Capaldi, britský zpěvák Rag’n’Bone Man, energická Španělka Rosalía, dále Cory Henry & The Funk Apostles, Richie Hawtin, Sons Of Kemet, Nahko and Medicine, Etienne de Crécy/ Enrico Sangiuliano, Calypso Rose, 47 Soul… a mohli bychom pokračovat. Line-up letošních Colours je znovu pořádně našlapaný, takže jestli jsi doteď váhal, máme pro tebe už jen poslední informaci. Vstupenky jsou stále k dostání na www.colours.cz.

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?

CZECHMAG STORE