17. ročník Colours of Ostrava se k nám blíží rychlostí blesku. ⚡ Kromě jmen všech umělců je zveřejněný i kompletní line-up populárního čtyřdenního festivalu. Interprety, které v bývalém areálu hutí, dolů a železáren nesmíte vynechat, najdete v naší TOP 10.

TOKiMONSTA

Sobota 20.7.2019 ~ 23:00 – 00:30
YouTube Music stage

Tip Noje královna hudebního komiksu TOKiMONSTA. Stage name Tokimonsta mladé americké DJky a urban beat producentky Jennifer Lee vzniklo spojením korejského slova králik “toki” a “monster”. Kombinace jemnosti a síly pro ni získala zásadní význam hlavně poté, co se po závažném onemocnění v roce 2016 a následných několika operacích mozku musela znovu naučit chodit, komunikovat a vnímat hudbu. Přesto se v roce 2017 stala první americkou producentkou asijského původu s nominací na Grammy za nejlepší taneční/elektronické album. Atmosféra celého alba “Lune Rouge” je postavená na citlivé elektronice a hip-hopových beatech.

Lola Marsh

Čtvrtek 18.7.2019 ~ 20:15 – 21:15
glo™ Fresh stage

Izraelské indie popové duo zpěvačky Yael Shoshana Coehn a kytaristy Gil Landau si hned na začátku kariéry získalo velkou přízeň médií. Zárukou úspěchu je pro Lola Marsh kombinování kytarové melodie s hlubokými, vřele-nostaligickými vokály krásné Yeal aka Pelenope Cruz. Debutový single “Sirens” se stal krátce po zveřejnění jednou z deseti nejvirálnějších nahrávek v USA. Do svých soundtracků kapelu zařadilo několik filmů a televizních seriálů. Jedním z nich je i “Criminal” s Kevinem Costnerem a Gary Oldmanem.

Florence + The Machine

Středa 17.7.2019 ~ 22:45 – 00:00
Česká spořitelna stage

Pokud ještě váháte, na jaké interprety na Colours, s Florence + The Machine rozhodně nešlápnete vedle. Hrstku lidí, kterou svým hlasem ještě britská poprocková zpěvačka neuhranula dostanou silné emoce Florence naživo. Na koncertech se jako jedna z mála zpěvaček nebojí blízkého kontaktu se svými fanoušky. O své hudbě říká: “Chci, aby moje hudba zněla, jako když se vrhnete ze stromu nebo z vysoké budovy. Nebo jako když vás vtáhne pod hladinu oceán a vy nemůžete dýchat. Je to něco, co vás obklopí, pohltí a zcela naplní. A vy buď vybuchnete nebo zmizíte.” Není divu, že je tahle excentrická kapela pro mnohé zaručeným “Best of the Fest”.

David August

Čtvrtek 18.7.2019 ~ 22:45 – 00:00
YouTube Music stage

Německý producent David August otřásl královstvím elektroniky už v roce 2013 se svou debutovou koláží “Times”. Mixuje v ní senzitivní techno s jazzovými sóly. Jeho beaty mají sílu pohlcovat evropské kluby, stejně tak ale například vyprodat tři koncerty v Berlíně s německým symfonickým orchestrem. Zkuste si pustit jeho nejslavnější skladbu Epikur. Budete se cítit jako absolventi průletu kosmickým nekonečnem.

Středa 17.7.2019 ~ 20:00 – 21:00
Česká spořitelna stage

Celým jménem Karen Marie Aagaard Ørsted svůj styl popisuje jako přirozený mix electra, indie-popu, soulu a zvuků ulice. Přestože třicetiletá MØ ovlivnila globální popový mainstream, její projev stále vyniká punkovou uvolněností. V dánštině zkrácené inicály MØ znamenají “dívka”. To přesně odpovídá zpěvaččině touze zůstat věčně mladou a bezstarostnou, nadobro mimo společensko-politickou realitu. Svým projevem se snaží nabourat jakoukoliv upjatost a konzervativní styl života. Kromě australské raperky Iggy Azalea MØ spolupracovala také s elektrizujícím tandemem Major Lazer & DJ Snake na ikonickém singlu “Lean on”.

Amber Run

Sobota 20.7.2019 ~ 19:00 – 20:00
glo™ Fresh stage

Britská indie rocková skupina Amber Run rozhodně není žádný typický uplakaný Uni boy band, který byste možná čekali. Texty kapely v sobě sice mají hodně smutku, Amber Run ale umí pracovat i s jinými trumfy. Těmi jsou silné, upřímné a niterné emoce. V obou albech kapely “Jantare utíkej” uslyšíte svěží filmový pop s introspektivním náladovým elektronickým podtónem. Na hudební scéně může Amber Run připomínat pomyslný mezičlánek mezi Coldplay a Alt-J.

ZAZ

Sobota 20.7.2019 ~ 18:45 – 19:45
Česká spořitelna stage

Živelnou Francouzku Zaz nejspíš všichni známe díky proslulému songu “Je veux”, kde zpívá o všem, co chce. Kromě lásky, štěstí a dobré nálady ale Zaz, vlastním jménem Isabelle Geffroy, zatoužila i pomáhat, a tak založila neziskovou organizaci Zazimut s cílem rozvíjet vzdělání. Jakožto umělkyně, která si v Paříži vydělávala na ulicích a současnou popularitu si na koncertech tvrdě oddřela, v sobě Zaz nezapře zdravou dávku sociálního cítění. Svět Zaz okouzlila svým nakřáplým hlasem a písničkami, kde snoubila šanson, gypsy jazz, melodický pop a rock.  Poloviční Španělka se nebojí experimentovat ani s prvky latino. To je slyšet i v jednom z posledních chansonů Qué vendrá.

Rosborough

Pátek 19.7.2019 ~ 17:00 – 18:00
glo™ Fresh stage

Zpěvák a skladatel Glenn Rosboroughze severoirského Londonderry by měl na letošním ročníku Colours představit své debutové album. To byste si, pokud se trochu chcete vrátit v čase a místě, neměli nechat ujít. Náladou totiž britská úderná hudba připomíná soundtracky filmu Billy Elliot, Trainspotting nebo This is England. Přesvědčte se sami.

Years & Years

Pátek 19.7.2019 ~ 22:15 – 23:30
Česká spořitelna stage

Years & Years je britská elektropopová skupina s příměsí R&B a house elementů 90. let.  Hlavní postavou tria je zpěvák, klávesista a herec Olly Alexander, který dnes patří k nejvlivnějším queer divám. O své orientaci poprvé promluvil na festivalu v Glastonbury. Dokumentem “Growing Up Gay” pak veřejnosti otevřel/přiblížil i své mládí provázeném šikanou, depresemi a bulimií. Na loňském Go Award při přebírání ceny v kategorii Live Act Of The Year Olly řekl: “Let’s let our men be happy, be sad, be trans, be questioning, be bisexual, be non-conforming, be feminine, be masculine!”

Kronos Quartet

Čtvrtek 18.7.2019 ~ 18:00 – 19:00
Cylinders Gong stage

Téměř 50 let vyvádí Kronos Quartet z omylu všechny, kdo si za smyčcemi představují upjaté hudebníky ve fracích. Kronos Quartet se totiž nebojí experimentovat s moderní klasikou, avantgardou, minimalismem, folkem, rockem ani popem. Na jejich koncertech se tak objevili David Bowie, Björk, Paul McCartney a Allen Ginsberg. Houslista a leader kvartetu David Harrington tvrdí, že právě nepovrchní a bezpředsudková spolupráce s mnoha světoznámými skladateli a hudebníky z Afriky, Blízkého východu, Indie, Sibiře, Balkánu nebo Mexika stojí za jejich úspěchem. Kronos Quartet získal řadu významných cen, mezi nimi i několik ocenění Grammy. Soundtracky nahráli pro filmy Rekviem za sen, 21 gramů a Fontána.

Za zmínku určitě stojí i další jména – islandský multiinstrumentalista Ólafur Arnalds, populární skotský písničkář Lewis Capaldi, britský zpěvák Rag’n’Bone Man, energická Španělka Rosalía, dále Cory Henry & The Funk Apostles, Richie Hawtin, Sons Of Kemet, Nahko and Medicine, Etienne de Crécy/ Enrico Sangiuliano, Calypso Rose, 47 Soul… a mohli bychom pokračovat. Line-up letošních Colours je znovu pořádně našlapaný, takže jestli jsi doteď váhal, máme pro tebe už jen poslední informaci. Vstupenky jsou stále k dostání na www.colours.cz.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit