Během jara jsme se snažili zasadit všechno, co se jenom dalo. Pokud někdo vlastní zahradu, má na ní nasazeno mnoho druhů zeleniny. Kdo by přece kupoval předraženou zeleninu v obchodech, když si může vypěstovat vlastní, která bude bez zbytečných postřiků a u níž budete stoprocentně vědět, jak byla vypěstována? I když jaro bylo náročné na sázení, léto bude v souvislosti se zahradními pracemi ještě těžší. Přece jenom se musí bojovat proti škůdcům, které mohou plodiny napadnout, je třeba okopávat a zbavovat plodiny plevele a mnoho dalšího. Pokud jste majitelem užitkové zahrady, prozradíme vám, na co v létě nezapomenout.
Jak jsme zmínili, prací bude víc než dost, proto se vyplatí vědět, co udělat, aby se na nic nezapomnělo.
Léto ve znamení výsevu
I když jste si mysleli, že sázení s jarem skončí, není to tak. Během léta je třeba taky leccos vysázet. Sází se například letní odrůdy hlávkového salátu, čínského zelí nebo kedluben. Také se pro podzimní sklizeň sází karotky, červená řepa nebo také kadeřávek a brokolice.
Samozřejmě se také začíná leccos sklízet, hlavně řapíky červené (takzvané rebarbory) se sklízí hned z počátku léta.
Bráníme užitkovou zahradu před škůdci a chorobami
Jak jsme zmínili, začíná také boj proti škůdcům a chorobám. Na pomoc si můžete vzít zahradní techniku, se kterou půjde zahánění škůdců lépe. Zejména rajčata je nutné postříkat proti padlí bramborovému, také se provádí postřik proti obaleči jablečnému, který se musí opakovat po dvou týdnech. Mimo jiné se ochraňují i salátové okurky před plísní okurkovou, která se projevuje žlutozelenými skvrnami na listech.
Pravidelně nezapomínáme sekat trávník kvalitní sekačkou Enihell a stříháme také živé ploty s pomocí zahradních nůžek na živý plot.
Článek je reklamní sdělení