Svitavský “hudební festival současnosti” – jak jej sami organizátoři nazývají – každým rokem láká více a více “přespolních” a letošní ročník je doslova za dveřmi. Uskuteční se už 24. a 25. června 2022. Vrací se tak do svého původního, předkoronavirového termínu. Okolí rybníku Rosnička se po dvanácté promění v přehlídku současné elektronické muziky.

Festival Rosnička 2022 uvede celkem 30 hudebních projektů (z nichž 10 zahraničních) převážně klubové, taneční elektroniky. Velký prostor je věnován zcela neznámým a novým jménům, a tak není divu, že pohled na line-up je pro většinu lidí velkou neznámou. Právě Rosnička je pro mnohé vystupující první větší zkušeností na velkém pódiu.

Dramaturgie je postavena kolem různých fúzí techna, electra, post-club a new-clubové hudby, i čistě experimentálních umělců. K vidění ale budou i kapelové koncerty a opět si své místo obhájil i rap.

Největším písmem je na plakátu legendární tuzemské rapové duo Hugo Toxxx a James Cole pod značkou Supercrooo, polsko-německý techno projekt Morskie Oko, jehož členy jsou Olivia, Chino a Steffen Bennemann a belgicko-italští Front de Cadeaux, kteří i přes to, že hrají techno, horko-těžko překročí hranici 100bpm.

Horní index, značící zahraničí účast, najdeme i u post-club umělce Bungalovva z Argentiny. Ten vystoupí v unikátním společném live setu s Oliverem Torrem. Dále u zpěvačky Dani Cosmic z Belgie, techno producenta Unda z Barcelony, u Rakušanů Austrian Apparel nebo polské djky Young Majli. Ze Slovenska dorazí Isama Zing, SJ Yellow a techno punkoví Berlin Manson.

Z lokální scény do Svitav dorazí například Ethno Service, již zmíněný Oliver Torr, popová zpěvačka Aiko, pražský boyband Dukla, šéf rapového Ty Nikdy labelu Idea a mnoho dalších.

Kompletní program a více informací o letošní Rosničce naleznete na webových stránkách www.festivalrosnicka.cz nebo festivalovém Facebooku a Instagramu. Vstupenky jsou k dostání v on-line předprodejní síti smsticket.cz.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit