Pražané společně přivítali první letní den ranní jógovou lekcí. Při dechberoucím rozbřesku odstartovala na Karlově mostě historicky  první vedená lekce, kterou vedla zakladatelka studia Yoga Movement Adéla Porubská. Kouzelnou atmosféru celého rána umocnil hrou na  klavír multiinstrumentalista a světově uznávaný hudební skladatel  Karel Havlíček.

Jóga svůj den slaví 21. června. V rámci celosvětových oslav se každoročně konají akce, které mají spojovat lidi prostřednictvím jógy propojené  s významným místem. Newyorčané cvičí na Times Square, Pařížané na  Eiffelově věži a lidé ze Sydney zase v Opeře. A letos se k nim přidali také Pražané na jednom ze symbolů české státnosti.

Studio Yoga Movement v rámci svého projektu Yoga Movement Experience již v minulosti podobné akce uspořádalo. Lidé si tak mohli jógu zacvičit například v Paláci Lobkowicz na Pražském hradě nebo ve Křižíkově fontáně. Jako další si z významných pražských míst vybrali Karlův most.

V 5 hodin ráno odstartovala hodinová lekce, při které mohlo téměř 400 jogínů čerpat energii vycházejícího Slunce nad Prahou. Unikátní zážitek významně umocnil hrou na klavír český skladatel Karel Havlíček. V kombinaci s kouzlem Staré Prahy za časného rána tak Pražané přivítali  nový den vskutku neobvyklým způsobem. „K celému místu jsme  přistupovali s velkou pokorou, proto jsme chtěli, aby byl zážitek opravdu  jedinečný. Jógová sekvence byla synchronizovaná hrou na klavír, při  které improvizoval Karel Havlíček. Nejemotivnější moment pro nás byl  první pozdrav slunci, který začal přesně ve chvíli, kdy slunce vyšlo nad  Prahu. Účastníky začaly hřát první paprsky a hra na klavír nabrala na  intenzitě. To byl moment, kdy se spousta lidí začalo usmívat a my jsme  věděli, že si lekci, a především celkovou atmosféru opravdu užívají,“dodává Adéla Porubská, majitelka studia Yoga Movement.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit