Na sociální stránce Reddit se scházejí lidé se stejnými zájmy a vytvářejí komunitu nazývanou subreddit.  Sdílí v ní fotky, píšou své myšlenky anebo si vyměňují názory. Jedna z nich se jmenuje r/chonkers a jediné, co zde najdete, jsou fotky koček. Mnohdy abnormálně tlustých koček.

Kočky, kočky a samé kočky. Kolem ničeho jiného se tento subreddit netočí. Téměř 400 tisíc uživatelů po celé zeměkouli si rádo prohlíží fotky vypasených domácích mazlíčků. Je to však pro naše chlupaté kamarády zdravé? Překrmování se přeci dá považovat za týrání zvířat.

To je jeden z hlavních argumentů odpůrců r/chonkers. Na stránce change.org již vnikly dvě petice, které stojí za jeho zabanováním. Jednu podepsalo přibližně 2900 lidí, u té druhé nepřesáhla hodnota podpisů ani hranici pětiset. Při bližším prozkoumání těchto petic se víceméně dozvíte pouze subjektivní názory, které jsou nepodpořené fakty. Autoři zde píšou, že lidé překrmují své mazlíčky, aby dostali více upvotes (obdoba likes na Facebooku a na Instagramu).

Je tedy r/chonkers místo plné mučených chlupatých kamarádů, které jsou kvůli své obezitě na smrtelné posteli? Dle mého názoru se jedná o pravý opak. Pojďme se podívat na tuto problematiku z jiného úhlu. V popisu r/chonkers jsou napsaná pravidla. V pátém pravidle je napsáno, ať nikdo nenaráží na týrání zvířat. Hlavně z toho důvodu, protože tento subreddit nevznikl za tím, aby lidé postovali jen tlusté kočky, ale aby se s tím také snažili něco dělat. Spousta uživatelů totiž sdílí proces hubnutí svých koček, protože nechtějí, aby byly při těle. Samozřejmě existují lidé, kteří svou bezohledností trápí svá zvířata, ale věřím, že na tomto subredditu je nenajdete.

Co z toho tedy vyplývá? R/chonkers není místo, kde nejhezčí kočka je ta nejtlustší. Jejich majitelé si uvědomují, jak moc je to pro ně nebezpečné a snaží se to změnit. A jako důkaz tady máte výběr těch nejroztomilejších chlupatých mazlíků, kteří momentálně drží dietu anebo cvičí.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit